A megvetés (1963)

A megvetés

Michel Piccoli
Michel Piccoli

Berto49   2019. 08. 03.

Ez a film lenne Godard legjobbja?!

Olvastam egy véleményt, amelynek ez a címe: „Talán a legunalmasabb film, amit valaha készítettek”. Annyit tudok hozzátenni, hogy nem talán, hanem biztos. A különböző filmes díjak odaítélése nem minden esetben mérvadó, de ennek a filmnek az esetében n... teljes kritika»

ovejuna   2015. 02. 26.

Tetszett, hogy nem igazán van túlbonyolítva a sztori, kellemes hangulata és képi világa van. De valahogy úgy érzem, egy kissé kikezdte az idő. Nem annyira érzem dinamikusnak a történet, egy picit indokolatlanul el van nyújtva.

duhaj   2016. 03. 11.

Ez egy elképesztően zseniális film, nem csupán Bardot alakítása miatt, hanem ez a hangulat, ami árad az egészből. Nem tudnám megmondani, hogy milyen mélyebb mondanivalóval rendelkezik a film. Minden esetre én nagyon élveztem.

A film összbevétele 40 575 dollár volt (imdb.com).

A Moravia regényben szereplő Rheingoldot (egyértelmű utalás a "Nibelung-ének"-ből készült némafilmekre) a filmben maga a rendező, Fritz Lang játszotta.

(Berto49)

1959 és 1967 között Jean-Luc Godard 15 filmet készített, ami szinte példátlanul sok. Ez a film volt a hatodik.

Ez volt az első és egyetlen alkalom, amikor Jean-Luc Godard amerikai támogatókkal dolgozott.

A film szerepel az, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített gyűjteményben.

Az észrevehető színpaletta, amit a filmben használnak a piros, fehér és a kék, a francia és az amerikai zászlót szimbolizálják.