Elveszve Amerikában

Elveszve Amerikában

Lost in America

Egy harmincas éviben járó házaspár úgy dönt, hogy felmondanak a munkahelyükön és egy lakókocsiban keresztülutazzák Amerikát.

(rbernadett)

Premier: 1985.03.15.

2017.07.16 jojojo3

Ez egy nagyon jó kis amerikai road movie, amit én egyébként is csípek, mint műfajt. Viszont valahogy nem volt érdekes maga a sztori. Egyszer meg tudtam nézni, de szerintem egy kissé felejthető az egész koncepció úgy, ahogy van.

2017.07.01 rissa

Egész jó volt felfuttatva a film alaphelyzete, nagyon érdekes jelenetekkel és remek párbeszédekkel, de ahogy a pár Vegasba került onnantól kezdve egy kissé unalmassá és érdektelenné vált számomra. Nálam ez egy szimpla egyszernézhető mozi volt.

Állítólag, a Seinfeldből ismert Larry David egyszer elmondta egy a "Laugh Factory" magazinnak tett interjúban, hogy nagyon keményen kellett dolgoznia az említett sitcomban, mert első házassága idején, az akkori feleségével fogták magukat és elszórták az összes pénzüket Las Vegasban, pont ahogyan azt ebben filmben a szereplők is teszik. Szerző: rbernadett

Az állandó forgatási helyszín változás miatt, harminc stábtagot és szereplőt zsúfolódott be mindössze kettő lakókocsiba és kényszerült ezáltal arra, hogy olcsó motelekben töltse az éjszakát. Szerző: rbernadett

David Howard szerepét eredetileg Bill Murraynek szánták, de a színész annyira sűrűn foglalkoztatott volt abba a időben, hogy Albert Brooks úgy döntött nem halasztja el a filmet egy évvel miatta, inkább eljátssza a szerepet ő maga. Szerző: rbernadett

Albert Brooks szerint Linda Howard karakterét, akit Julie Hagerty formázott meg, részben a társíró, Monica Mcgowan Johnson inspirálta, aki maga is élvezte a szerencsejátékot a való életben. Szerző: rbernadett