Videók

Luchino Visconti filmeposza II. Lajos bajor király uralkodását és magánéletét mutatja be trónra lépésétől egészen a haláláig.

(Filmbarbár)

Ország: Franciaország, Olaszország, Monaco
Premier (HU): 1975.03.06.

2019.05.13 Filmbarbár

A meg nem értett uralkodó

Habár Viscontitól nem sok filmet láttam, annyit elmondhatok, hogy valószínűleg ez az egyik legszebb és leghatásosabb alkotása a mesternek. Nem is annyira a történet az, ami megfogja a nézőt, sokkal inkább a hangulat, a képekből áradó poézis, illetve ... Teljes kritika

Richard Wagner szerepére Visconti eredetileg Laurence Olivier-t szemelte ki.Szerző: Filmbarbár

Jóllehet, Romy Schneider az 50-es években megfogadta, hogy soha többé nem játssza el Sissit, mert ezt követően mindenki romantikus szerepekben akarta őt látni, és ez állítólag tönkretette a karrierjét, Luchino Visconti kedvéért – akivel jó barátságban álltak – mégis kivételt tett.Szerző: Filmbarbár

Romy Schneider csak azzal a feltétellel volt hajlandó újra Sissi szerepébe bújni, ha olyan cinikusnak és kiábrándultnak ábrázolhatja őt, amilyennek történelmileg is tartják.Szerző: Filmbarbár

A film első változata 4 óra 10 perc lett volna, azonban Luchino Visconti legnagyobb bánatára három órásra kellett csökkenteni. 1980-ban a Velencei filmfesztiválon és Párizsban is bemutatták az eredeti vágatlan művet Ludwig/Visconti címen.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Annak ellenére, hogy a film heves kritikákat váltott ki a kritikusokból, Luchino Visconti igen komolyan vette a feladatát. Három hónapos megállás nélküli munka után egy római kávéházban rosszul lett. A zürichi klinikára került, ahol az ideggyógyászának azt mondta egy rögeszme rabságába került és állandóan csak a Ludwig-ra gondolt.Szerző: ArpiHajdu és Réci