Jack, a kalóz

Mad Jack the Pirate

2021.08.10 Laca//Ho/rr/oR//

Egy kifejezetten 90-es évekbeli rajzfilm kevés epizóddal

A Fox Kids csatornáján láttam ezt a mesét, és élményszámba mentek mindig is a különös kalandjai a két kis szerethető, ám bugyuta karakternek, Jacknek és Büdinek, a patkánynak. Egy tipikus 90-es évekbeli rajzfilmnek tudható be a lapos földön kincsek után kutató, ám mindig bajba kerülő két főhős kalandjai. Jópofa és frappáns, izgalmas részeket tudhatnak maguk mögött. Bill Kopp készített egy szerethető mesét, amelyben helyenként igencsak félelmetes gonoszra bukkant, vagy nagyon jól megálmodott és megrajzolt szigetre tévedett a két lüke. Azt sajnáltam igazán, hogy eléggé kevés epizódot sikerült legyártani, és ezáltal abban a pár évben emlékszem, hogy igencsak sokszor volt újrakezdés, ismétlés.

2016.05.27 Orosz István

Én a tv2 csatornáján néztem, meg kell mondani nem egy szokványos rajzfilm. Nagyon szórakoztató igazi klasszikus! Tele őrültségekkel amolyan görbe tükör a társadalom felé. Kedvet is kaptam hogy újra megnézzem. Remélem a neten megtalálom az összes részét!

2016.04.28 ereln

A Fox Kids sorozatokban valahogy minden megvolt a 90-es években, amire egy gyerek vágyott. Sajnos a mai mesék színvonala a földet súrolja, nagyon gagyi butaságok vannak ma már. Inkább ilyen rajzfilmeket kellene adni manapság.

2019.05.29 Norbert93

Szürreálisnak szürreális, viccesnek pedig vicces, de sajnos nem eléggé. Mindig is kicsit fárasztó mesének gondoltam, s ez mára sem változott semmit, különösen nem pozitív irányba.

2016.08.06 babsy88

Elég vicces mese, Jack nagyon jó pofa kalóz mindig belekeveredik valamibe, de meg is találja a megoldást, nagy kedvenc meséim egyike.