Magánbeszélgetés

The Conversation

Ugyanebben az évben Gene Hackman és Teri Garr ezen a filmen kívül még egy közös filmet forgattak le. Mindketten Mel Brooks Az ifjú Frankenstein filmjén dolgoztak.Szerző: dailyfilmsan

Harry Caul (Gene Hackman) otthoni telefonszáma 415-863-1944.Szerző: dailyfilmsan

A filmben szerepel Gian-Carlo Coppola, a rendező, Francis Ford Coppola akkor kilenc éves kisfia.Szerző: dailyfilmsan

Az eredeti tervezet szerint horrorfilm lett volna Marlon Brando főszereplésével.Szerző: dailyfilmsan

A filmben Gene Hackman testvére, Richard Hackman is játszik, méghozzá kettős szerepben: ő alakítja a papot a gyóntatóban és az egyik biztonsági őrt.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Coppola már 1966-ban megírta a film vázlatát, ám addig nem tudott pénzt szerezni a megvalósítására, amíg a Keresztapa sikeres nem lett.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Francis Ford Coppola a saját alkotásai közül ezt a filmet tartja a kedvencének.Szerző: ArpiHajdu és Réci

4.4 millió dolláros bevételt produkált. Szerző: Bogi87

1.6 millió dollár volt a gyártási költség.Szerző: Bogi87

Gene Hackman a film miatt tanult meg szaxofonozni.Szerző: Bogi87

Azt a jelenetet, ahol Harry meghallgatja a felvételt, többször is megismételték, minden alkalommal másképp reagált, így keresték meg a legtökéletesebb reakciót.Szerző: Bogi87

A film zeneszerzője Coppola sógora, David Shire volt.Szerző: Bogi87

"Amikor a forgatókönyvet írtam, még fogalmam sem lehetett a későbbi Watergate-ügyről és az azóta ismeretessé vált más hasonló dokumentumokról" – nyilatkozta évekkel később a rendező.Szerző: Bogi87