pet-et

Isaac szeretne híres regényíró lenni, ezért kilép televíziós állásából. Azonban ahelyett, hogy az írásra koncentrálhatna, kénytelen saját félresikerült élete roncsain merengeni. Miután felesége elhagyta egy másik nőért, fiatal szeretője is kiadja az útját. Isaac pedig nem képes zöld… Több

Premier (HU): 1981.11.19.

2016.11.07 pet-et

Ezt a filmet szerintem eléggé nagy részt Woody Allen játéka viszi a hátán, meg a zene főleg. Persze a fekete-fehér képek sem rosszak, jól átadják az egész New York hangulatot, de például a sztori szerintem tipikusan nem olyan jó, mint amit a Woody Al... Több

2016.04.29 irongozu

Engem Woody Allen általában fáraszt. De nagyon. A Manhattan talán az egyetlen kivételt képezi. Szerintem ez a film kezdődik legjobban, a tőle látottakhoz képest. Intelligens a humora és a fekete-fehér stílus is tetszik.

2015.11.10 [email protected]

A film szenzációsan mutatott be alapvető emberi érzéseket es érzelmeket. Univerzális és mindenkori problémákat vet fel ezért időtálló klasszikus film.

2015.10.31 dubzsu

Woody Allen egyik nagyszerű filmje. Kihagyhatatlan. Emberi, érzelmekre ható, nagy mélységekbe menő, ugyanakkor a tőle megszokott humorú, csalódást nem okozó film.

2016.03.20 ZsoltSon

Szeretem ezt a Woody Allen filmet is, persze közel sem olyan jó, mint az Annie Hall, de szerintem hozza a szokásos formáját itt a rendező, és van benne jó pár rész, amiért érdemes megnézni. Igazi fanok úgyse hagyhatnak ki egy részt se az életműből ;)

Az "AFI 100 év" elnevezésű program részeként az Amerikai Filmintézet összeàllított 2000. elején egy listàt, (AFI's 100 Years…100 Laughs), amely minden idők 100 leghumorosabb filmjét àllítja rangsorba. A jelöltek között volt pl. bohózat komédia, akció-vígjáték, paródia, romantikus vígjáték, szatíra, fekete komédia, zenés vígjàték, stb. Jelen film a 46. helyen végzett a TOP 100-ban. Szerző: Bogi87

Woody Allen annyira nem szerette ezt a filmet, hogy felajánlotta a stúdiónak, forgat egy másikat ingyen, ha ezt sose mutatják be.Szerző: kázsé

Ez Woody Allen első fekete-fehér filmje.Szerző: kázsé

Gordon Willis operatőrnek ez a kedvenc saját filmje.Szerző: kázsé