Manhattan

irongozu   2016. 04. 29.

Engem Woody Allen általában fáraszt. De nagyon. A Manhattan talán az egyetlen kivételt képezi. Szerintem ez a film kezdődik legjobban, a tőle látottakhoz képest. Intelligens a humora és a fekete-fehér stílus is tetszik.

vargaeszter82@freemail.hu   2015. 11. 10.

A film szenzációsan mutatott be alapvető emberi érzéseket es érzelmeket. Univerzális és mindenkori problémákat vet fel ezért időtálló klasszikus film.

dubzsu   2015. 10. 31.

Woody Allen egyik nagyszerű filmje. Kihagyhatatlan. Emberi, érzelmekre ható, nagy mélységekbe menő, ugyanakkor a tőle megszokott humorú, csalódást nem okozó film.

ZsoltSon   2016. 03. 20.

Szeretem ezt a Woody Allen filmet is, persze közel sem olyan jó, mint az Annie Hall, de szerintem hozza a szokásos formáját itt a rendező, és van benne jó pár rész, amiért érdemes megnézni. Igazi fanok úgyse hagyhatnak ki egy részt se az életműből ;)

pet-et   2014. 11. 07.

Ezt a filmet szerintem eléggé nagy részt Woody Allen játéka viszi a hátán, meg a zene főleg. Persze a fekete-fehér képek sem rosszak, jól átadják az egész New York hangulatot, de például a sztori szerintem tipikusan nem olyan jó, mint amit a Woody Allen filmektől egyébként megszokhattunk, és a viccek minősége is enyhén szólva alacsonyabb.

Az "AFI 100 év" elnevezésű program részeként az Amerikai Filmintézet összeàllított 2000. elején egy listàt, (AFI's 100 Years…100 Laughs), amely minden idők 100 leghumorosabb filmjét àllítja rangsorba. A jelöltek között volt pl. bohózat komédia, akció-vígjáték, paródia, romantikus vígjáték, szatíra, fekete komédia, zenés vígjàték, stb. Jelen film a 46. helyen végzett a TOP 100-ban.

Woody Allen annyira nem szerette ezt a filmet, hogy felajánlotta a stúdiónak, forgat egy másikat ingyen, ha ezt sose mutatják be.

(kázsé)

Ez Woody Allen első fekete-fehér filmje.

(kázsé)

Gordon Willis operatőrnek ez a kedvenc saját filmje.

(kázsé)

Ez az egyik a kevés Woody Allen film közül, aminek nincs főcíme.

(kázsé)

Bár Woody Allen ezt a filmet szereti legkevésbé a sajátjai közül, mégis ennek volt a legnagyobb közönségsikere.

(kázsé)

Meryl Streep akkor forgatta a jeleneteit, mikor épp szünete volt a Kramer kontra Kramer forgatásán.