Az észak királynője

Az észak királynője

Margrete den første

I. Margit királynő, Dánia uralkodója az 1402. évben komoly dilemmával szembesül. Tudomására jut, hogy fogadott fiával, Erikkel szemben összeesküvés készülődik Svédországban, Norvégiában és Dániában egyaránt. A királynőnek döntenie kell arról, milyen ügy mellett foglal állást, döntése… Több

Ország: Svédország, Dánia, Lengyelország, Izland, Norvégia, Csehország
Premier (HU): 2022.01.13. | Telekom TVGO (2022.04.07.)
Forgalmazó: ADS Service

Magnus Krepper
Agnes Westerlund Rase

2022.07.26 Evibaby6669

Nekem viszonylag tetszett a film. Igazán érdekes volt, főleg történelmi szempontból. Kissé hasonlít a Fehér hercegnő c. sorozatra a történet.

2022.04.12 Lóri Ádámcsik

Ne számíts akcióra

Egy korabeli politikai, ármánykodással teletűzdelt történelmi film. Aki harcokra vagy pörgős jelenetekre vágyik, az kerülje el a filmet.

2022.01.13 macuska

Nem tagadom, hogy voltak pillanatok, amikor számomra a sztori egyszerűen leült, így nehéz is volt fenntartani a figyelmemet. Ettől függetlenül tőlem még mindig jár a közepes értékelés.

2022.01.14 BMPatrik

Fantasztikusan lebilincselő és szerintem a történelmet nagyon könnyen megszerettető film, amit mindenkinek érdemes megnéznie. Fordulatos és nagyon hangulatos, amilyennek szerintem egy ilyen produkciónak lennie kell.

A film 3 202 770 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 1 907 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film premierjén Dánia uralkodója, II. Margit királyő is részt vett.Szerző: csd

A forgatás Csehországban zajlott, a koronavírus-járvány miatt kialakult helyzet miatt azonban rövidebb időre kénytelenek voltak a készítők leállítani a munkálatokat.Szerző: csd