Shirley Chisholm – Versenyben a Fehér Házért

Shirley Chisholm – Versenyben a Fehér Házért

Shirley

Életrajzi film Shirley Chisholmról, Amerika első fekete kongresszusi képviselőnőjéről.

(szarka84)

Rendező: John Ridley
Író: John Ridley
Premier: 2024.03.21. | Netflix (2024.03.22.)

2024.03.24 szemtelen

Egy nő a Kongresszusból

Shirley Chisholm, az amerikai, fekete politikusnő ütős, izgalmas politikai személynek tekinti magát. Valójában az egyetlen fekete női arc a kemény, fehér férfi politikusok tengerében. Elképzelhető, hogy a filmalkotók is ebbe a zsákutcába futottak bele a filmkészítés közben. Valahogy hiányzik a film motorja, a tartalom igencsak egyhengeres pöfékelés. Kampányülések, háttértárgyalások és érdektelen beszédek között lavírozik, nincsenek izgalmas részletek, érzelmek, kalandok. A produkció egy meglehetősen szürke történelmi összefoglaló, nemigen tud többet, mint egy Wikipédia oldal. A forgatókönyv csak az időrendi események felsorolására koncentrál, nélkülözi a karakterábrázolást, és üresen hagyja nézőcsalogató epizódokat. A kissé szokatlan életrajzi feldolgozást Amerikában talán majd egy ponttal többre értékelik, én már így is többet írtam a kelleténél.

2024.03.22 Xy

Hát, ez a dráma sajnos elég gyengécskére sikeredett - belecsúszott abba a hibába (amiben manapság lassan minden film belecsúszik), hogy mindent a néző szájába rág, ahelyett, hogy inkább csak simán megpróbálná vizuális segédeszközök segítségével elmesélni történetét.

When They See Us
Anne Frank bújtatója