Fűző

Fűző

Corsage

Erzsébet osztrák császárné és magyar királyné kulcszerepet töltött be az Ausztria és Magyarország közötti kiegyezésben, szerepe mára azonban sokkal inkább jelképessé vált.

Sisi a negyvenes éveibe egyre elkeseredettebben küzd azért, hogy megőrizze fiatalos külsejét és a róla kialakult képet, a… Több

Rendező: Marie Kreutzer
Forgatókönyvíró: Marie Kreutzer
Ország: Ausztria, Németország, Franciaország, Luxemburg
Premier (HU): 2022.10.20. | Telekom TVGO (2023.02.01.) | Cinego (2023.03.02.)
Forgalmazó: Cirko Film

Colin Morgan
Aaron Friesz

2023.01.31 Zsuzsanna395645

Depresszív a köbön

Hát, ha van valaki, aki annyira csodálta ezt a nőt, mint én, és aki a létező összes könyvet elolvasta róla, lehúzza, az én leszek most. Nagyon depresszív. Nem baj ez, hiszen az élete sem volt csupa vidámság, itt mégis fojtogatott, holott azért nem vo... Teljes kritika

2022.10.21 Bulki

Oké, ez a film egyszerűen eszméletlenül "dögös", nagyon bevállalós és nem konvencionális. Teljesen lebontja mindazt, amit egyébként Sisiről gondoltunk.

2022.10.20 Bulki

2022.10.22 qwertz

Öveket becsatolni, mert ez a film nem kíméli majd az idegeiteket. Én dobtam tőle egy hátast.

2022.11.08 Eve Horvath

A film oké, de...

....a "folytogató" nagyon "fályt" a leírásban.

A film összbevétele 101 873 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 1 843 725 forintot termelt. A hazai mozik összesen 1 243 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Vicky Krieps a film premierjére a luxemburgi Kinepolis Kirchbergbe érkezett 2022. szeptember 2-án, a manapság ritkán használt és gyakran állatkínzás miatt kritizált lovaskocsin.Szerző: csd

Annak ellenére, hogy a film promóciója során adott interjúkban azt állította, hogy Erzsébettel ellentétben ő nem dohányzik, Vicky Krieps a való életben is dohányzott a film előtt és után is.Szerző: csd

A forgatás 37 napig tartott 2021 februárja és júliusa között.Szerző: csd

Arra a kérdésre, hogy a filmből mennyi valós és mennyi fikció, Marie Kreutzer rendező és forgatókönyvíró azt mondta, hogy százalékban nem tudja megmondani, mert nem emlékszik pontosan, de néhány részt kitaláltak, így többek között a befejezést is.Szerző: csd

(2023. 04. 23.)
Erzsébet, Ausztria és Magyarország császárnéja lélegzetét visszatartva fekszik fürdőkádjában a víz alatt, miközben szobalányai aggódva számolják a másodperceket. Így indít Marie Kreutzer osztrák rendezőnő filmje, amely egy fiktív életrajzi dráma Erzsébet császárné életéről. 1877-ben járunk, Erzsébet betölti a 40. életévét, így hivatalosan is öregn... Több

(2023. 05. 11.)
A mítoszrombolás vakmerő koncepciójával lépett színre a Fűzővel Marie Kreutzer rendező, aki egyúttal bejelentkezett a nagy európai szerzői filmes világba. Több
Anne Frank bújtatója
When They See Us