Egy élet

Egy élet

One Life

Igaz történet Sir Nicholas Wintonról, a fiatal londoni brókerről, aki a második világháborút megelőző hónapokban 669 gyermeket mentett meg a nácik elől. Nicky 1938 decemberében Prágába látogatott, ahol a nácik németországi és ausztriai térnyerése elől menekülő családokat talált. Kétségbeejtő… Több

Forgatókönyvíró: Barbara Winton
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2024.02.15.
Forgalmazó: Forum Hungary

2024.02.19 MrBlond

Anthony Hopkins karrierje egyik legszívszorítóbb alakítását hozza ebben a filmben, amely talán a történetében is nagyon le tudja dönteni a lábáról az embert. Én még sokáig magammal vittem ezt a történetet.

2024.02.17 Bendegúz

Szerintem hihetetlenül fajsúlyos film lett az Egy élet. Olvasvalami, ami nem túl gyakran készül a mai Hollywoodban. Ezt egyszerűen látni kell.

A film 40 407 005 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 17 325 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Nicholas Winton kommunista volt, és az 1930-as években Joszif Sztálin támogatójának számított.Szerző: csd

Anthony Hopkins három jelölést Helena Bonham Carter, Jonathan Pryce és Lena Olin pedig szintén egy-egy jelölést kaptak már az Oscar-díjra.Szerző: csd

Anthony Hopkins és Jonathan Pryce korábban a 2019-es A két pápa című filmben szerepelt együtt.Szerző: csd

(2024. 02. 20.)
James Hawes (Slow Horses) rendező egy szép visszafogott filmet készített egy kevésbé ismert témáról. Az Egy élet főhőse Nicholas Winton - Nicky (Anthony Hopkins, Johnny Flynn), 1938-ban érkezik Prágába, hogy segítsen egy helyi önkéntes szervezetnek az adminisztrációs feladatok ellátásában. Amikor egy terepszemlén szembesül a menedékhelyeken élő gye... Több
Anne Frank bújtatója
Cristóbal Balenciaga