Till – Igazságot a fiamnak

Till – Igazságot a fiamnak

Till

Mamie Mobley Till küzdelme, aki Emmett Louis Till édesanyja, a 14 éves afroamerikai tinédzseré, akit 1955-ben meglincseltek, miután azzal vádolták, hogy egy fehér nővel flörtölt a szegregált déli államokban. Az asszony nyílt koporsós temetést akart tartani fiának, ami hozzájárult a… Több

Rendező: Chinonye Chukwu
Premier (HU): 2023.02.02.
Forgalmazó: Forum Hungary
Sean Patrick Thomas

2023.11.14 HungarianVoice

Danielle Deadwyler szenzációs ebben a megrendítő drámában.

2023.02.06 DarkLion

Nem sok mindent tudok hozzátenni, irtó felkavaró film, de mindenképp meg kell nézni!

2023.02.04 qwertz

Őszintén szólva tartottam ettől a filmtől, nagyon fajsúlyos téma, amit szerintem látni kell, noha nem egy könnyen befogadható darab.

A film 821 070 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 410 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Till világpremierjére a New York-i Filmfesztiválon került sor 2022. október 1-jén.Szerző: csd

A forgatás 2021 szeptemberében kezdődött a Georgia állambeli Atlantában. Szerző: csd

A film Keith Beauchamp 27 évnyi kutatásának anyagait használja fel, amely alapján az Egyesült Államok Igazságügyi Minisztériuma 2004-ben újra megnyitotta Louis Till ügyét.Szerző: csd

Louis Tillről készült fotót, amelyen a fiatal férfi felismerhetetlenségig eltorzult holteste látható, David Jackson készítette, amelyet a Jet magazinban tettek közzé.Szerző: csd

(2023. 05. 04.)
Till: Igazságot a fiamnak
Magyarországon ki vagyunk akadva, ha egy történelmi film nem akar többet, mint hogy legyen mit levetíteni a suliban az osztálynak töriórán. Amerikában is akadnak azért ilyen versenyzők. Több