
Vélemények (8)
Szomorú, hogy az emberiség története, a "történelem" gyakorlatilag viszályok, forradalmak, háborúk állandó folyamata, jelenleg is több helyszínen zajlik a világban. És szomorú, hogy ez valamiért törvényszerű. De szerencsére léteztek, léteznek Nichola... Több
Amit Winton tett, az nagyszerű, egyike volt azoknak a megmentőknek, akik közül talán Wallenberg meg persze Spielberg jóvoltából Oskar Schindler neve ugrik be a legtöbbeknek, netán pár név a budapesti rakpartokról. Nagy tisztelet jár érte, és nagyon m... Több
Ez a témakör mindig is jelentős helyet foglalt el a "filmtáramban", és bár rengeteg ilyen, ehhez hasonló hős létezett a II. világháború idején, mindig érdekes, ha egyet-egyet kicsomagol és filmvászonra visz egy rendező. Anthony Hopkins tökéletes vál... Több
Ha dokumentumfilm lenne, azt mondanám: szépen illusztrálták, jár az ötös. De mint játékfilm, kevés volt benne a feszültség. Ma már ennél magasabban van az ingerküszöbünk. Azt viszont el kell ismernem, hogy a befejezés dramatikája kiváló.
A film remekül ábrázolja a történéseket, tele feszültségekkel és küzdelmekkel. Hopkins jó választás volt a szerepre, sokat emelt a hitelességén. Maga a történet is megkapó, de nem szabad azokról sem megfeledkezni, akikről nem készült film, de hasonló... Több
Majdnem 300 napja folyik a népirtás Gázában. A savethechildren szerint az izraeli hadsereg által rengeteg gyerek „eltűnt”. Jó lenne, ha lennének ilyen tökös legények, akik megmentik őket vagy megmentették volna őket. 2024-ben vagyunk, és az egész világ nézi a népirtást tétlenül. Gratula a filmhez.