Ürkaland

Ürkaland

Marooned

Három amerikai asztronauta egy meghibásodás következtében az űrben ragad. Vajon sikerül az űrhajósokat megmenteni mielőtt még elfogy az oxigénjük?

(rbernadett)

Rendező: John Sturges
Író: Martin Caidin
Forgatókönyvíró: Mayo Simon
Premier: 1969.11.10.

2016.07.14 TPetty

Az Űrkaland a bizonyíték arra, hogy régen még tudtak reális sci-fi filmet készíteni. Nem tudom megítélni, hogy a látvány 1969-ben mennyir tűnhetett modernnek, mennyire érezték a nézők, hogy "váó, űrtechnológia," de mai szemmel ez egy teljesen reális sci-fi dráma a kor nagy mozicsillagaival.

2015.03.11 papaja

Az Űrkaland meglehetősen hasonlít az Apollo 13 című filmre, csak mintegy 30 év an a kettő között, ami azért látszik is. Az Űrkalanddal az egyetlen problémám a 134 perces játékidő volt, ami azért valljuk be elég sok, és bár Richard Crenn, Gregory Peck és Gene Hackmann igyekeznek kárpótolni, a film gyakran leül, ellaposodik.

2015.12.02 Denisqoo

A hidegháború szimbolikus módon az űrben fejeződött be. Ez a film abszolút a kornak megfelelő igényekkel készült, ne feledjük, 1969-ben járunk, abban az évben, amikor ember járt a Holdon. Ezzel együtt a film nem rövid, sőt... de egyszer meg lehet nézni.

A film, azonos című regénye alapján készült. Szerző: rbernadett