A mélység titka

A mélység titka

The Abyss
Jerico

Egy amerikai atom-tengeralattjáró eltűnt. Egyesek az oroszokra gyanakodnak. A tengeralattjáró felkutatásával az utolsó kapcsolat helyéhez közeli olajfúró bázist bíznak meg. A felszínen kezdenek elfajulni a dolgok, akik pedig tisztázni tudnák, hogy mi is történt valójában, egy vihar miatt a mélyben… Több

Premier (HU): 1990.06.21.

2023.08.26 Ergit

Megint egy földönkívülis film, de valami hihetetlen mélytengeri környezettel, élőlényekkel megcsodásítva!

2023.06.28 Jerico

Az egyik legjobb sci-fi kalandfim

James Cameron, a Terminátor és Avatár filmek „atyja” nagyon odatette ezt a filmet 1989-ben, melynek egyszerre lett forgatókönyvírója és rendezője is. Most újra elővettem a Titan nevű merülőhajó tragédiája kapcsán. Most is nagyon tetszett a sztori és az összes alakítás is, főleg Ed Harris, Mary Elizabeth Mastrantonio és a Terminátorból ismert Michael Biehn játéka. Mindhárman kitűnőek ugyanis. A helyszín egy óceán fenekén lévő kutatóbázis, a cselekmény azonban idegen lények felé kanyarodik, számtalan fordulatot és meglepetést okozva. Egy percet sem unatkozunk, annyira különleges a helyszín és az eseménysor is. A végkifejlet már teljesen science fiction és bennünk is marad. Értékelésem erős 85%, mert sokszor nézős produkció. Az én szememben James Cameron bizonyítani tudta, hogy nagyon jó a sci-fi műfajban és minden fantasy jellegű sztori megvalósításában. Bár akadnak a filmben furcsaságok is, mint a belélegezhető folyadék és a mélytengeri újraélesztés, mindvégig megmarad a film a hihetőség határain belül.

James Cameron beletrafált ebbe a víz alatti sci-fi-be.A szereplőgárda nagyon jó,és külön kiemelném Ed Harrist,aki egyik legjobb alakítását hozza a Sziklán kívül. Michael Biehn jól hozza a rossz karaktert,kissé furcsa bajusszal. Jó mozi!

2023.06.30 Filmelemző

Izgalmas, látványos és fantasztikus

Noha ez a film igazi klasszikusnak számít, hiszen 1989-ben forgatta James Cameron (korunk egyik legjobb rendezője), még mindig elég pörgősnek számít ahhoz, hogy minden korosztály élvezni tudja. A helyszín a Karib-tenger egyik legmélyebb pontja, a 7686 méter mély Kajmán-árok. Ennek közelében szenved katasztrófát egy amerikai atom-tengeralattjáró a film története szerint, és ennek megközelítéséhez kérik fel segítségül a filmbeli mélytengeri bázis személyzetét Virgil Brigman (Ed Harris) vezetésével. A vagány kutatóparancsnokot segíti válófélben lévő felesége, a szintén mélytenger-kutató Lindsey (Mary Elizabeth Mastrantonio). Csakhogy nem számolnak a bekattant kommandóssal, Coffey hadnaggyal, akit a Terminátor-filmekből ismert Michael Biehn alakít. Kapunk rengeteg mélytengeri felvételt (melyeket hatalmas parti tartályokban vettek fel) és temérdek izgalmat. Mindezekhez társul a sci-fi szál, mert a mélységben földönkívüli teremtmények vannak. A végkifejlet meglepetéseket tartogat, és a néző tényleg jól szórakozik. Nálam A mélység titka erős 90%-os film ma is.

2019.02.19 mamiéstöti2

Nagyon gyenge történet, középszerű szereplőkkel. Sok jelenet elég zagyvára sikeredett. A zenéje viszont elég jó.

A filmet rendező James Cameron annyira megkedvelte az óceánok mélységét a forgatás végére, hogy bevállalta a Titanic megrendezését is 1997-ben, amelynek roncsához több tucatszor is lemerült, majd 2012. március 26-án részt vett a Föld legmélyebb pontjába való leereszkedésben is, és lejutott a Mariana-árokba Don Walsh társaságában (aki egyébként a legelső, 1960-as expedícióban is részt vett).Szerző: Morpheus

A film különkiadását moziban adták ki 1993. február 26-án. Ugyanazon a napon a Világkereskedelmi Központnál egy teherautóba rejtett pokolgépet robbantottak.Szerző: Thibo84

Alan Silvestri először és egyetlen alkalommal komponált zenét egy James Cameron filmhez.Szerző: Thibo84

Commodore DeMarco szerepét eredetileg Lance Henriksennek szánták, de ütemterv konfliktus miatt nem tudta elvállalni a szerepet.Szerző: Thibo84