Sky kapitány és a holnap világa (2004)

Sky Captain and the World of Tomorrow

Norbert93   2018. 09. 03.

Nagyon gyenge steampunk film. Minden tekintetben kevés.

HercegPeter   2016. 12. 08.

Az első 5-10 perc után azt hittem hiba lesz megnézni. De szerencsére tévedtem. Mondjuk ez a különös, kissé réginek ható látványvilág nekem nem jött be. Viszont maga a film tetszett. A párbeszédek és a két főszereplő játéka nagyon jó volt. A történet sem rossz, ötletes, humoros és akcióban gazdag.

PNemeth   2015. 01. 28.

Nem rossz film,de nagyon elvont, szép látványvilág, jó színészek, de ennyi.

Sonny   2016. 07. 17.

Furcsa egy film volt ez, szemmel láthatóan valamiféle homage egy már letűnt filmstílus iránt, de én magam csekély műveltségével nem tudtam belőni, hogy mire is akarna utalni ez az egész. Vagy ez a Sky kapitány valami képregény lenne esetleg? Azokból szoktak még ilyen feldolgozásokat készíteni.

mártilány   2015. 05. 13.

Szép volt a látványvilága ennek a filmnek, meg jó volt a története is, és persze Jude Law-val engem mindig le lehet venni a lábamról, szóval én bátran ajánlom bárkinek, aki egy kis könnyed szórakozásra vágyik. Ez olyan kalandfilm szerű valami, amilyeneket talán a negyvenes években csináltak (volna, ha lett volna ilyen technikájuk).

A film egyedi kinézetének eléréséhez Adobe After Effects Pulg-inokat használtak.

(kázsé)

Gwyneth Paltrow terhes volt a forgatás alatt.

(kázsé)

Angelina Jolie jeleneteit 3 nap alatt forgatták.

(kázsé)

"A holnap világa" rész a címben az 1939-40-es világkiállításra utal, aminek ez volt a neve.

(kázsé)

Az első jelenet, amit leforgattak az volt, amikor Sky Kapitány belép az irodájába és ott találja Pollyt.

(kázsé)

Sky Kapitány igazi neve Joseph Sullivan.