Spirit - A sikító város

Spirit - A sikító város

The Spirit
spyro74

A Spirit - A sikító város egy meggyilkolt rendőr, Denny Colt története, aki különös módon a Spirit nevű álarcos bűnvadász képében születik újjá. Legfőbb célja a hőn szeretett város, Central City rendjének biztosítása, így állandóan gonosztevőket üldöz, különös tekintettel a leggonoszabbra mind közül: a kissé elmebeteg és megalomániás Octopusra. De bármily elfoglalt is a sok bűnténnyel, hős lovagunknak mindig akad ideje a gyönyörű nőkre, bár soha nem lehet biztos benne, hogy épp elcsábítani, szeretni vagy megölni akarják-e őt. Egy biztos társa akad, akihez mindig hűséges marad, és aki soha nem árulja el őt: Central City, a régi s elegáns nagyváros, ahol megszületett, és ahol újjászületett.

Rendező: Frank Miller
Forgatókönyvíró: Frank Miller, Will Eisner
Premier (HU): 2009.03.19.

2021.06.29 Kósa Bence

Ez nem egy Sin City, de cserébe nagyon rossz. Samuel L. Jackson kapta a két csillagot.

2018.02.21 Artemisia

Átgondolatlan, összecsapott munka

Sok szembetűnő hibája van a filmnek. Szembetűnően utánozza a Sin Sity-t, azonban Spirit giccses monológjai ellenére semmi hatása nincs a városnak a cselekményre, nem képezi olyan szerves részét a történetnek mint a Sin Sity esetében. A főhős személye... Teljes kritika

2016.11.16 Gríz

hát ez az ütős Sin Cityhez képest sehol nem volt, nem sikerült túl jól

2016.11.09 Hitman

ez tényleg fájt, még Scarlett Johansson dekoltázsa vagy Eva Mendes feneke sem tudták megmenteni ezt a szánalmas próbálkozást, őszintén nem tudom, mit akart ezzel Frank Miller.

2019.12.28 spyro74

Az a színész aki spiritet alakította, jaj... egész film alatt próbáltam megérteni, egyáltalán minek rakták bele, totál érdektelen figura volt. szerencsére a két főszereplő csaj, főleg scarlett Johansson tüneményesek voltak, ezzel némiképp javítottak ... Több

A film gyártási költsége 60M $ volt, de világszinten is csak mindössze 39M $-t keresett.Szerző: dulkap

Eva Mendes már a forgatókönyv elolvasása előtt elvállalta a szerepet, mert mindenképpen együtt akart dolgozni Frank Miller-rel. Szerző: dulkap

Néhány jelenetet az akkor újdonságnak számító The Phantom kamerával vettek fel, ami másodpercenként 1000 képkockát rögzített. Szerző: dulkap

A filmet 50 napig forgatták zöld háttér előtt. Szerző: dulkap

Gotham Lovagjai