Kígyószem: G.I. Joe - A kezdetek (2021)

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Eastern79   2021. 09. 25.

legújabb vélemény a nap véleménye

Lapos eredettörténet

A G.I. Joe univerzumhoz nem sok köze van, valószínűleg azért, mert annyira eredettörténet akart lenni, hogy még a Cobra is csak egy éppen szerveződő cserkészcsapat a világuralomra törő fajtából. Ha a film utolsó 20 percét leszámítjuk, akkor egy közepes harcművészeti akciófilmnek is nevezhetnénk, korrekt látványvilággal. Sajnos a harcok minden kreativitást nélkülöznek, és ezen a kiszámítható sztori sem javít sokat. Az említett utolsó felvonásban aztán már azt sem tudni, ki-kivel van, annyira fel szerették volna dobni a cselekményt, ráadásul az ékköves mutatványok már a fantasy határát súrolták. Nem kevésbé voltak számomra bénák egyes karakterek. Kígyószem apjának gyilkosa inkább tűnt Benkő Dániel hasonmásának, mint bérkillernek, a gigantikus válltömésekkel és Maróth Vikit idéző szemüveggel, irdatlan tűsarkúban szexiző Bárónő meg egyenesen nevetséges volt. Akciófilmnek jó, de a G I Joe univerzumon belül vannak sokkal jobbak is.

Artemisia   2021. 07. 29.

Felesleges előzménysztori

G. I. Joe története a 60-as évek közepére nyúlik vissza. Az első akciófigura volt, mely bevezette a köztudatba a fogalmat, elindított a játékgyártás egy új ágát, valamint megalapozta a Hasbro sikerét. A cégóriásnak pedig számtalan, a gyerekkorunkat m... teljes kritika»

Léna Virág   2021. 08. 05.

Egy borzalom az egész.

Lojzika7   2021. 07. 25.

Nem egy nagy eresztés, de a többi G.I. Joe-film mellett azért nem is rossz. Kellően pörgős és akciódús, talán Netflixen szívesebben néztem volna, mert a mozijegy árát picit sajnáltam azért.

stevepisti   2021. 08. 22.

Előzménysztorinak nem tudom, mennyire állja meg a helyét, de egy erős közepes harcművészeti akciófilmnek nekem megfelel.

Márk   2021. 07. 26.

Oké, ez a film teljesen odacsapott, szerintem nagyon eszméletlenül látványosra sikeredett, és bár az előzetes alapján részemről nem sokat vártam volna tőle, mégis valahogy nagyon kellemes meglepetést tudotto okozni.

papaja   2021. 07. 24.

Az idei év egyik legjobb filmje, amit láttam. Szerintem érdemes rá báülni, pláne akkor, ha az ember valami teljes kikapcsolódásra vágyik.

A film 17 407 850 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 10 647 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Kígyószemet a G.I. Joe franchise korábbi részeiben Ray Park alakította, ebben a filmben azonban nem kapott szerepet.

A Kígyószem a G.I. Joe franchise előzményfilmje.

2019 augusztusában jelentették be, hogy a film főszerepét Henry Golding alakítja majd.

A film forgatása 2019. október 15-én kezdődött meg Vancouverben, majd Japánban folytatódott. A munkálatok 2020. február 26-án értek véget.

A Kígyószem: G.I. Joe - A kezdetek premierjét eredetileg 2020. március 27-re tűztek ki a Paramount, de a koronavírus-járvány miatt a bemutatót végül egészen 2021 októberére halasztották.

[...] Schwentke ezúttal sem jeleskedik az akciókban, amelyek többsége fantáziátlan és erőtlen, ráadásul a távol-keleti harcművészetek bemutatásánál az a legnagyobb bűn, ha ezer apró snittre vágnak egy néhány másodperces csörtét. Azért én még bízom abban, hogy egyszer elénk gördül a hollywoodi gyártósorról egy Yo Joe-film is. több»