Ultraviola

Artemisia   2018. 03. 20.

Összességében tetszett a film, bár a történet sablonos,de fenntartja az érdeklődést, Violett karaktere jól ki van dolgozva, Milla Jovovich nagyon jól alakít.A legnagyobb baj a filmmel, hogy nincs tétje az akciójeleneteknek.Bár látványosak,de nem látu... több»

Pumpu   2015. 12. 05.

Az a baj, hogy ezek a filmek mindig pengeélen táncolnak, vagy kultfilmek lesznek, vagy unalmas, B kategóriás akciómozik. Itt szerintem az utóbbi lett, amin még sajnos Mila Jovovich sem tudott felhúzni, pedig ő a legtöbb filmet eléggé élvezhetővé tudja tenni.

Bulki   2015. 03. 10.

Szerintem ismerni kéne az eredeti képregényt ahhoz, hogy az ember igazán élvezni tudja a filmet. A rajongók biztosan nagyon élvezték, de nekem annyira nem jött át be kell vallanom.

Forgatás közben Kurt Wimmer megkérte Milla Jovovicht, hogy üsse meg, hogy kellően felspannolja magát az akciójelenetekhez. A rendező napokig monoklival forgatott.

(kázsé)

A film komoly újravágáson ment keresztül a stúdió kívánságának köszönhetően, Kurt Wimmer és a rajongók ellenkezése ellenére.

(kázsé)

Violet egy sajátos harcművészeti technikát használ, ami a rendező Kurt Wimmer egy korábbi filmjében, az Equilibriumban is látható.

(kázsé)

A film kezdősora ("A nevem Violet") utalás a Kaptár c. filmre, amiben szintén Milla Jovovich játszik, és amelyben elhangzik tőle az "A nevem Alice" mondat.

(kázsé)

Kurt Wimmer már a forgatókönyv írása közben is Milla Jovovichot szerette volna főszereplőnek.

(kázsé)

A filmben hallható kitalált nyelv neve "Thaihindi".