Tiltott bolygó (1956)

Forbidden Planet

Rajkó   2016. 11. 14.

klasszikus példája egy pazarul leforgatott scifinek, jó ötletek, jó színészek, és érdekes effektusok. ma már ugyan kicsit viccesnek tűnnek, de a keletkezés idejében még nem mindennapiak voltak, ugy tudom, Oscart is kaptak érte

A filmet hivatalosan nem mutatták be Magyarországon. A TNT műsorán szerepelt az 1990-es évek második felében műsorújságokban, a TNT pedig nem sugárzott magyar nyelven. (library.hungaricana.hu) Csak rajongói felirattal elérhető.

(Teemeah)

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 Sci-Fi Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Sci-fi film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)

Arra kérdésre, hogy miért aratott a film mind a két közönségnél osztatlan sikerül Anne Francis állítólag azt válaszolta: "a forgatás első percétől azt kezdve azt mondták nekünk, hogy vegyük komolyan a filmet".

A tesztközönség reakciója a filmre olyan pozitív volt, hogy semmit nem változtattak rajta a bemutató előtt.

A film szegről-végről William Shakespeare A vihar című művén alapul.

Az első olyan nagyszabású film, aminek a zenéjét pusztán csak elektronikai eszközökkel hozták létre.

A film 2257-ben játszódik.

Ezt a filmet Tiltott bolygó címmel mutatták be Magyarországon.