Mi történt Baby Jane-nel?

What Ever Happened to Baby Jane?

Hogy kolléganőjét, Joan Crawfordor ugrassa Bette Davis egy Coca-Cola automatát hozatott a forgatásra. Ugyanis akkoriban Crawford volt a Pepsi cég tulajdonosa.Szerző: HercegPeter

A Mi történt Baby Jane-nel?-ben nyújtott alakításáért jelölték utoljára Oscar-díjra Bette Davist. A színésznőt összesen tizenegy alkalommal jelölték a Legjobb női főszereplő Oscar-díjra.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film szerepel Steven Jay àltal szerkesztett, 101 horrorfilm film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.Szerző: Bogi87

Több hàz, ami a filmben megjelenik Hollywood-ban, a DeLongpre Avenue-n talàlható, közel a Harvard Avenue-hoz.Szerző: Bogi87

A strandjelenetet Malibu-ban vették fel.Szerző: Bogi87

A filmben megjelenő Hudson kúria a valósàgban Los Angelesben talàlható, a Hancock Park-nàl (172 South McCadden Place).Szerző: Bogi87

A jegypénztàrak adatai szerint a bevételek a 9 millió dollàrt.Szerző: Bogi87

1,025,000 amerikai dollàrból jött létre a film.Szerző: Bogi87

A film alapjàul Henry Farrell azonos című, 1960-as regénye szolgàlt.Szerző: Bogi87

Robert Aldrich nemcsak producere, hanem rendezője is volt a filmnek.Szerző: Bogi87

Bette Davis egyszer azt nyilatkozta, hogy a forgatàsi munkàlatok soràn az tetszett neki a legjobban, amikor azt a jelenetet vették fel, mikor Joan Crawford-ot lelöki a lépcsőn.Szerző: Bogi87

A film forgatàsa soràn Joan Crawford és Bette Davis nem kímélték egymàst. Példàul a filmben van egy jelenet, mikor a földön fekvő Joan-t Bette húzza. A forgatàson Joan követ tett a zsebébe, hogy nehezebb legyen kolléganője dolga.Szerző: Bogi87

Joan Crawford és Bette Davis két alkalommal is ugyanabban a férfiba habarodtak bele. Előbbi Franchot Tone, utóbbi Clark Gable volt.Szerző: Bogi87