Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Pink Floyd: A fal (1982)

Pink Floyd: The Wall

abrisnagy   2021. 05. 24.

Zseniális mestermű

Egyszerűen nincsenek rá szavak, hogy mennyire zseniális film. A kép és a zene tökéletes összhangja. Alan Parker rendezett még jó pár nagyszerű filmet, de ez felülmúlhatalan.

drg0602   2020. 02. 23.

Zseniális alkotás minden szempontból.

Én a zenét, dupla bakelit lemezt, előbb hallottam mint láttam a filmet, ezért voltam úgy, hogy mindenképpen meg kell néznem. A film nagyon jó, a zenéről nem is beszélve, na meg hát egy kicsit nyomasztó, de nagyon sok mondani valója van, amit egy nagyon összerakott zene kísér. Szuper, zseniális alkotás.

wirwil   2015. 04. 26.

Bob Geldof csinált már sok mindent az életében, de ennél jobbat sehol sem tudott alakítani. Na jó, ott a Live Aid... Az azért rossz, hogy az audio-változatra nem került fel az összes szám, vagy nem úgy, ahogy a filmben volt. Pl. az Empty Spaces a fi... több»

nándi99   2016. 01. 08.

A Pink Floyd zenéjével úgy vagyok, hogy csupán néhány számukat ismertem eddig, de most, hogy ezt láttam, nagyon szeretném az ő munkásságukat jobban megismerni. A film nekem eléggé nyomasztó volt. Elég sok minden bele van sűrítve, talán ami nekem nagy... több»

gandalf01   2015. 03. 02.

Az örök klasszikus, nincs még egy olyan film, ami ennyire jól párosítaná a vizuális és a zenei élményt. Aki szereti a Pink Floyd zenéjét, annak úgysem kell ezt bemutatni, hiszen a rajongóknak szinte kötelező darab. Szerintem ezt egyszerűen mindenkinek látnia kellene. Megkockáztatom, hogy az 1984-el párhuzamosan fontos darab.

Jenny Wright nem tudta, hogy Bob Geldof meg fogj dobni egy üveggel, ezért aztán a jelenetben látható védekezése és meglepődöttsége teljesen hiteles.

(ps)

A filmben elhangzó 27 dalból csupán hetet énekel Floyd „Pink” Pinkerton, vagyis az őt játszó Bob Geldof.

(ps)

A főszereplő nevén kívül senki másnak nem derül ki a neve a filmben.

(ps)

A „Hey You” című dalhoz eredetileg sokkal depresszívebb képsorokat vágtak össze az ebben a jelenetben megjelenített rendőrlázadásról. Ám és Alan Parker túl sötétnek találta a végeredményt, ezért javaslatukra újravágták a jelenetet. A kivágott képsorokat végül a film más jeleneteiben használták fel.

(ps)

A film elején Pink elénekel egy dalt („In the Flesh”), amit a filmben, és számos élő fellépésen is Bob Geldof adott elő, ám a koncerteken ezt ellenezte, véleménye szerint ugyanis Geldof ír akcentusa zavaró.