Szörnyeteg: A Jeffrey Dahmer-sztori

Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

2022.10.22 Lóri Ádámcsik

Átlag

Egy átlagosan izgalmas sorozatnak mondanám. Szörnyű, amit tett az igazi Dahmer. A 3-4 résztől már kicsit unalmasnak találtam.

2022.10.08 pj19

Feszültségekkel teli, néhol gyomorforgató horror. Egy elmebetegről, aki megérdemelte azt, ahogy bevégeztette! Bár szerintem humánusabb lett volna ha élete végéig börtönben rohad meg! Érdemes megnézni a sorozatot. Szerintem bizarr!

2023.10.16 CsakEgyCsajszi

Ha a színészi munkát nézzük, nem is tudnám elképzelni, hogy más jobban alakította volna a szörnyeteget, egyszerűen Evan Peters zseniális munkát végzett! Azt viszont borzalmasnak tartom, hogy erről az embernek nem nevezhető lényről egy egész sorozatot... Több

2022.10.19 Nagy Tímea

Kiváló sorozat!

Arra számítottam, hogy a rendező iparkodni fog, hogy visszaadja a történet véres és kegyetlen mivoltát, valahogy úgy ahogyan a helyszínelés alatt készült fotók tették. Ehelyett 'letett az asztalra' egy kiváló mélylélektani alkotás, igyekezve megőrizni a pártatlanságot, és bemutatva a résztvevő felek megéléseit, érzéseit és gondolatait. Hogy ezt mennyire sikerült hitelesen megtenni, arról csakis az érintettek tudnának releváns képet adni. Even Peters kiváló színész. J. Dhamer karakterét nem lehet félszívvel élethűen alakítani. Even jelen volt és a karakteréből kihozta a maximumot. Gyönyörű a történet csúcspontja, amikor a lelkész arról beszél Jeffreynek, hogy Isten nem az érdemek, hanem annak felismerése alapján ítél az emberek felett, hogy önmagukra ébredtek-e, majd Jeffrey megkeresztelkedik, amely számára egyet jelent a megtisztulással és végül a méltó halálnemet kapva elhagyja a földi világot. Le a kalappal a rendező, a színészek, az operatőr és mindenki előtt, aki bármilyen formában részt vett a sorozat létrejöttében. Számomra úgy tűnik, kihozták belőle a legtöbbet. Értékes és tanulságteljes alkotás lett. Hála érte!

2022.09.25 Re Tth

Zseniális

Egyszerűen tökéletes. Annak ellenére is, hogy az eredeti eseményekhez képest némi valtozást eszközöltek benne a készítők. Pár sztorit hozzáírtak, néhányat elvettek, a szereplők sem mind valósak. De az alaptörténet kivitelezése számomra élvezhető volt, sőt!

2022.09.21 vejunkanew

Tetszett, hogy a sorozat inkább az áldozatok és családjaik szemszögéből vizsgálta az eseményeket, nem pedig a gyilkoséból. Ez a perspektívaváltás üdítően hatott. Ezen kívül Evan Peters hátborzongató alakítása is nagyon jó.

2022.10.03 akela70

Maga a film az jó, csak kinek az érdeke a valós cselekménytől eltérni, és mindig olyan irányba, ami "szegény kizsákmányolt négerek lenézése" felé tolja a valóságot, és miért? Az alábbi Mafab linkről beszélek: https://www.mafab.hu/article/szornyeteg-az-5-legnagyobb-kulonbseg-a-sorozat-es-a-valos-esemenyek-kozott-58 Ezért simán be kellene perelni a forgatókönyvírót.

2023.03.04 Janitsek Klaudia

Emberi film egy gyilkos hátteréről

Engem bedarált és kiköpött ez a sorozat. Nagyszerű alakítások, megrázó és félelmetes társadalomkritika. Hatalmas tanmese a szülők felelősségéről, és sajnáltam valahol a tettest, mert többször próbált segítséget kérni a szüleitől, akiknek a saját élete fontosabb volt, mint a gyereküké. Elborzasztó a rendőrök viselkedése és magának a gyilkosnak a tettei, hogy milyen szürreális tettekre sarkallhat a gyermeki szeretetéhség. Szörnyű, hogy a „kisebbséggel” – bevándorlók, feketék – hogyan bántak a rendőrök. Érdemes megnézni, okulni.