Moonfall

Moonfall

Az eredeti forgatókönyvben a férfi főszereplő neve Aaron Fowler volt, de megváltoztatták Jocinda Fowlerre. Eleinte Erinnek nevezték el, de a jogi osztály kikezdte, mivel valójában van egy Erin Fowler Washington DC-ben.Szerző: Thibo84

Roeg Sutherland az egyik filmfinanszírozó, és gyorsan felhívták, hátha édesapja, Donald Sutherland részt venne a filmben.Szerző: Thibo84

Halle Berry elmondta, hogy az antigravitációs űrjelenetek felvétele könnyű volt számára, mert hozzászokott, miután két évadon keresztül űrhajóst játszott az Extant (2014) című sorozatban.Szerző: Thibo84

Azt kutatták, mi történne, ha a Hold valóban a Földre esne.Szerző: Thibo84

Brian órája egy Omega Speedmaster holdóra.Szerző: Thibo84

51:24-nél a „44” szám jól látható a háttérben. Ez utalás lehet Roland Emmerich korai filmjére, a „Moon 44”-re.Szerző: Thibo84

Tom autója egy Lexus NX 350.Szerző: Thibo84

Brian motorkerékpárja egy 1970-es Norton Commando Roadster.Szerző: Thibo84

Rengeteg konkrét forgatókönyv változtatást kellett meghozniuk annak biztosítására, hogy a Harper, Fowler és Houseman űrsikló legénysége reális legyen.Szerző: Thibo84

A forgatás 2020 novemberében kezdődött Montrealban.Szerző: csd

Az eredeti tervek szerint Josh Gad játszotta volna KC Houseman szerepét, egy másik szerepvállalása miatt azonban nem tudott részt venni a produkció munkálataiban.Szerző: csd

Harald Kloser 2021 szeptemberében vette fel a film zenéjét a bécsi Rosenhügel filmstúdióban.Szerző: csd