Nulladik óra

The Breakfast Club

A film eredeti címe A reggeli klubb. Itt, Magyarországon adták neki a Nulladik óra címet. Szerző: User 0306

A 82. Oscar-gálán, 2010-ben úgy emlékeztek meg John Hughesról, hogy felvonultatták filmjei főszereplőit, így a Nulladik órából Molly Ringwaldot, Ally Sheedy-t, Judd Nelsont, Anthony Michael Hallt, valamint Jon Cryert az Álmodj rózsaszínt, Matthew Brodericket a Meglógtam a Ferrarivalból, Macaulay Culkint a Reszkessetek betörők című filmekből.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Aki magyar szinkronnal nézte a filmet, a pontatlan fordítás miatt nem tudja meg, miért kerül Claire büntetésbe. Eredeti nyelven már abban a jelenetben kiderül, amikor az apja reggel kirakja őt az iskola előtt (kilógott az osztályból, hogy vásárolni menjen).Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film minőséget mi sem bizonyítja jobban, hogy beírták egy listába az 1001 film , amit látnod kell mielőtt meghalsz címűbe.Szerző: Norbi

Brian édesapját John Hughes alakította.Szerző: Bogi87

A főcím alatt olvasható David Bowie-idézet, mely a Changes című dalból származik, Sheedy ötlete volt.Szerző: Bogi87

A Brian édesanyját és a húgát Hall anyja és húga alakította.Szerző: Bogi87

A film eredetileg 2,5 órás lett, de sok jelenetet kivágtak és a negatívokat megsemmisítették.Szerző: Bogi87

A rendező hagyta, hogy a fiatalok improvizáljanak, így például amikor körben ülnek és beszélgetnek, az teljesen az ő ötletük volt.Szerző: Bogi87

A forgatás során a történéseket sorrendben vették fel.Szerző: Bogi87

A forgatás előtt a teljes eseményt többször lepróbálták, mint ahogy egy színházi előadás esetében történik.Szerző: Bogi87

A forgatócsoport és a színészek az iskola menzáján étkeztek a forgatások alatt.Szerző: Bogi87

Ugyanez volt a helyszíne a Meglógtam a Ferrarival c. filmnek. A két filmet egyszerre forgatták, a két stáb gyakran együtt is dolgozott, és néhol még a díszletnek használt poszterek is megegyeznek.Szerző: Bogi87