Kockázatos üzlet (1983)

Risky Business

MrBlond   2016. 06. 08.

Szerintem ez a korszak egyik legkedvesebb és legnézhetőbb filmje volt. Csupa jó zene, Cruise és de Mornay a nagy hírnév előtt még - egészen mások voltak. Jó olykor visszanézni, honnan is indultak.

mártilány   2015. 03. 21.

Remek kis film1983-ból. Nagyon jó ez a maga nemében. Visszanézve ugyan vannak furcsa elemei és megmosolyogtató az a világ, melyben játszódik, de alapjában véve remek film. Oh, és Phil Collins is nagyon ott van...

Tom Cruise

Tom Cruise öt kilót fogyott a szerep kedvéért (hogy elérjék a tinédzseres testalkatot), majd zsíros kajákat kezdett enni, hogy éppen ott legyen súlyfeleslege, amit a szerep megkíván.

az "Every Breath You Take" is felcsendül a Kockázatos üzletben a The Police előadásában.

Bruce Springsteen-től Hungry Heart c. szám hallható a filmben.

A film egyik jelenetét, mikor Tom Cruise rózsaszín ingben és rövidnadrágban táncol Bob Seger "Old Time Rock and Roll" slágerére, számtalan televíziós sorozatban, filmben, reklámban kiparodizálták már.

2006-ban az Entertainment Weekly 50 Best High School Movies listáján 40. lett.

Az Amerikai Filmintézet 100 Years...100 Songs listájára az Old Time Rock and Roll épp századikként került fel.

A filmet teljes egészében Illinois, USA területén forgatták le.

Az AFI's 100 Years...100 Laughs gyűjtemény jelöltjei között volt.

1982. július 7 - szeptembere között forgatták le.

A filmkritikusok többsége elismerően nyilatkozott róla, sokak serint az 1983-mas év legjobb alkotása.