Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

A Prizzik becsülete

Berto49   2017. 10. 12.

Nem esetem a maffiafilm, pláne nem a paródiája. Ez pedig szinte a "Keresztapa" paródiája Jack Nicholsonnal és Kathleen Turnerrel. Ugyan végignéztem, de nem volt felejthetetlen élmény, sőt… A híres rendező, John Huston utolsó előtti rendezése, egyik l... több»

demonkiller45   2016. 10. 14.

Egy a néhány igazán figyelemreméltó maffiás sztori közül, ezúttal úgy hangolva, mint egy fekete komédia. Cathleen Turner és Jack Nicholson bérgyilkos értelmezése dermesztő és szórakoztató is egyben...:)

despy   2015. 03. 06.

A nagyszerű szereposztás ellenére nem minden stimmelt nekem. Az első unalmasabb egy óra után több leleplezés is jött, amikből nem igazán szívták ki a velőt. Talán többeközt emiatt is a film úgy végződött, ahogy kezdődött. Laposan.

William Hickey
John Randolph
Kathleen Turner

A film megtalálható az 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider alkotott listájában.

(Norbi)

26,6M $ keresett a film az amerikai mozikban.

Rosanna Arquette, Linda Blair, Geena Davis, Carrie Fisher, Melanie Griffith, Daryl Hannah, Kelly LeBrock, Heather Locklear, Jennifer Jason Leigh, Demi Moore, Sarah Jessica Parker, Michelle Pfeiffer, Ally Sheedy, Emma Thompson, Sela Ward és Debra Winger is szóba jött Maerose szerepére.

Tom Hanks, Dustin Hoffman, Bill Murray, Ryan O'Neal, Christopher Reeve, Burt Reynolds, Sylvester Stallone, John Travolta és Jon Voight neve is felmerült Charley szerepére.

Al Pacino-nak is felajánlották Charley szerepét, de ő visszautasította azt.

Jack Nicholson több, mint 13 kilót szedett fel a szerep kedvéért.

Ez a film az egyetlen filmfeldolgozás Richard Condon „Prizzi” novellái közül.

Az utolsó film, amit John Huston az Egyesült Államokban forgatott.

Stanley Tucci filmes bemutatkozása.

Kim Basinger szerette volna eljátszani Irene szerepét, de a rendező lemondott róla.