Bukott angyalkák

Bukott angyalkák

Do lok tin si

Ming profi bérgyilkos, a legjobb a szakmában. Sohasem hibázik, szenvtelenül, gondolkodás nékül öl. A feladatot mindig a csinos ügynöknőn keresztül kapja. Az összeszokott páros évek óta a megrendelőik teljes megelégedésére végzi a munkáját, anélkül, hogy személyesen is találkoztak volna. A férfi azonban már belefáradt az öldöklésbe, meghasonlott, elvesztette minden illúzióját. Ki akar szállni az üzletből. Az ügynöke - aki epekedik utána - a szakmai szabályt megszegve találkozik vele, és meggyőzi, hogy végezzen el még egy utolsó munkát. Mindez végzetes döntésnek bizonyul.

Rendező: Wong Kar-Wai
Forgatókönyvíró: Wong Kar-Wai
Ország: Hongkong
Premier (HU): 1996.07.11.

2021.02.21 elekm90

Nagyon nem jött át a film. Értékeltem az egyedi, álomszerű rendezést, és voltak benne érdekes gondolatok. Viszont nem tetszett a lassú cselekményvezetése és a karakterek sem (a néma fiú és a szőke lány kimondottan idegesítettek).

2016.06.21 Rajkó

Eszméletlenül jó film. Mintha csak egy Tarantino alkotásba csöppentem volna. Hihetetlenül jó a hangulata és van olyan kegyetlen, hogy elszáll tőle az ember agya. Csakis ajánlani tudom!

2016.05.25 Fintil

Jól felépített koncepció, remek összhatásban olvad össze a képi világ és történet, amivel egyszerűen nem tudtam betelni. Remek alakításokat láthatunk ugyanakkor és jól megírt párbeszédeket.

Ez a film szerepel a "World of Wong Kar Wai" filmgyűjteményben, amelyet a Criterion adott ki 2021-ben.Szerző: Bafam

Egy szőke parókát viselő karaktert is láthatunk a produkcióban, akárcsak Kar-Wai Wong előző, Csungking expressz című filmjében (1994).Szerző: Bafam

Ebben a filmben a standard objektív egy ultra széles, 6,8 mm-es lencse volt, melyet a NASA űrprogramra lett kifejlesztve, de sohasem használták.Szerző: Bafam

A McDonald's étterem, amelyet Wong Chi-Ming és Blondie gyakran látogat (és ahol először találkoznak), pontosan ugyanaz az étterem, amelyet a Csungking expresszben (1994) is láthatunk.Szerző: Bafam

Kar-Wai Wong és Christopher Doyle operatőr szándékosan döntött úgy, hogy sok nagylátószögű objektívet és közeli felvételeket használ, hogy megkülönböztesse ezt korábbi együttműködésüktől, a Csungking expressztől (1994).Szerző: Bafam