Halál Palermóban

Halál Palermóban

Palermo Shooting

Finn elismert fotós ,de nincs semmi szabadideje. Egy nap mindent hátrahagy és elindul Palermóba. Útján követi egy bosszúszomjas alak. Amikor megérkezik, miden megváltozik és még a szerelemre is rátalál.

(HercegPeter)

Rendező: Wim Wenders
Forgatókönyvíró: Wim Wenders, Norman Ohler, Bernd Lange
Ország: Németország, Franciaország, Olaszország
Premier (HU): 2009.08.14.

2016.09.27 quentin

Win Wenders nem tartozik kimondottan a kedvenc rendezőim közé. Ezt ez a film is megmutatta nekem. Igaz ugyan, hogy elég karizmatikus a főszereplő, de utána annyira lélektelenül viszonyul Palermóhoz, hogy mindent elrontott vele, legalábbis nálam.

2016.01.17 alexxx

Ez a film, jobban mondva a rendezője, hosszú idő után újra tudatta velem, mi az a filmes pszichózis. Az intellektuális-filozofikus-misztikus vonal ugyan nagyon eredetinek tűnik, mégis hatásában inkább unalmasságot és vontatottságot sugallt. Különben technikai szempontból kitűnő munka.

A jelenetben, amikor Finn a fotóshölggyel beszélget, megbeszélik a fényképezőgépük korát. Elmondja, hogy a Plaubel húsz éves, a lány pedig azt, hogy a Leicája 40 éves. Valójában Leica M7-je van, ami kissé eltér a régebbi Leica kameráktól. Ez a fényképezőgép csak 2002-ben került forgalomba.Szerző: Bafam

Wim Wenders rendező a Cannes-i Filmfesztivál premierje után újraszerkesztette a filmet, és lerövidítette.Szerző: Bafam

Ez a film az első, amit Wenders rendező a szülővárosában, Düsseldorfban forgatott.Szerző: Bafam