N/A

Parador Húngaro

Bogotában van egy magyaros kis kolbászsütő, a Parador Húngaro, akinek a tulajdonosa Villás György, egy idős magyar férfi. György még 1956-ban menekült el Magyarországból, és soha nem is tért vissza, az életét a Parador Húngaroban élte le. A negyven év körüli Patrick Alexander élete… Több

Ország: Magyarország
Premier: 2014.12.25.
Patrick Alexander
Patrick Alexander

2015.11.04 Gwen

Nagyon jó film, külföldi szemmel mutatja be a magyarságot, amiből van mit tanulni. Mondjuk az érdekelne, hogy hogyan lehet paprika nélkül kolbászt csinálni, de szerintem jó nem sülhet ki belőle. A film után úrrá lett rajtam az elvágyódás kishazánkból, úgyhogy aki dobbantani akar, ez a film segíthet a végső döntésben.

2015.07.17 nándi99

Ez egy jól sikerült átmenet a művészfilmek és a dokumentumfilmek világa között. Pörgősnek semmi esetre sem lehet nevezni ezt az alkotást, de unalmasnak sem. Jól eső érzés látni, hogy a magyarság ennyire meg tudja mozgatni két külföldi filmes fantáziáját. Érdekes magunkra ismerni az ő narrációjukban.

A film történetét valós események ihlették. Patrick Alexander, a rendező Bogotában összetalálkozott egy magyar férfival, és úgy döntött, filmet forgat az életéről.Szerző: ps

Patrick Alexander karaktere az import magyarságot szeretné bemutatni. Ő nem emlékezik a személyes sérelmekre, nem jellemzi a búskomorság.Szerző: ps

Aseneth Suarez Ruiz és Patrick Alexander, a rendezőpáros beszél magyarul.Szerző: ps

A film a Miskolci Nemzetközi Filmfesztiválon elnyerte a közönségdíjat.Szerző: ps

A filmet a Verzió filmfesztiválon is bemutatták, Budapesten.Szerző: ps