Luciano Pavarotti
Luciano Pavarotti

A legendás The Beatles zenekarról készült dokumentumfilm rendezője és forgatókönyvírója ismét a zenetörténelem jelképes alakjáról készített filmet. A Pavarotti című dokumentumfilmből megismerhetjük az olasz tenorista életútját és pályafutását. A példátlan tehetségű énekes emberek… Több

Rendező: Ron Howard
Forgatókönyvíró: Cassidy Hartmann, Mark Monroe
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2019.10.10. | Cinego (2021.11.11.)
Forgalmazó: Big Bang Media

2019.10.15 imreacs82

Azt hittem hogy egy egysíkú és viszonylag unalmasabb életrajzi film lesz de kellemesen csalódtam. nagyon jók a karakterek. Hiteles és sokatmondó film. Ajánlom mindenkinek

2019.10.11 Kriszfiu33

Tetszett, hogy nem egy tipikus, száraz és vontatott, a végtelenségig csak kamuzó dokumentumfilm. Bár maradtak bennem megválaszolatlan kérdések, a Pavarotti összességében egy egészen igényes alkotás, amelyet szerintem a rajongóknak mindenképpen látniuk kell.

2019.10.10 Remes982

Imádom Pavarotti munkásságát, engem mindig is lenyűgözött az énekhangja, de ez a dokumentumfilm végre valóban közelebb tudta hozni számomra a művészt. Az ember azt gondolná, mennyire gondtalan az alkotók élete, de a film tökéletesen rámutat arra, hogy ez nagyon nincs így.

2019.06.24 nándi99

Nem vagyok komolyzene rajongó, az operától meg egyenesen borsózik a hátam, de tény, hogy Pavarotti egyedülálló tehetség. Meg aztán szeretem az életrajzi filmeket, sok érdekességet tanul belőlük az ember. És meg kell hagyni, ez az egyik legjobb életra... Több

2019.10.05 Amenhotep

Érdekes megközelítésbe helyezi a tenoristát, karizmatikus személyiségként mutatja be. Volt egy pont, amikor azt éreztem, de szeretnék ennek a figurának a helyében lenni, pozitív személyiség, óriási tehetség, fáradhatatlanság, egyszerűen minden benne ... Több

A film összbevétele 7 649 720 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 16 250 649 forintot termelt. A hazai mozik összesen 13 084 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Pavarotti nemzetközi premierje 2019. június 4-én volt a Fathom Events-en. Szerző: hp

A film készítésében Pavarotti hagyatékának őrzői is részt vettek, ezért számos korábban nem látott archív családi felvétel is bekerült az alkotásba. Szerző: hp

A film első előzetesét 2019. február 10-én mutatták be a 61. Grammy-díjátadó gálán. Szerző: hp

A Pavarotti remekül teljesített a kasszáknál világszerte, és összesen 6,3 millió dollár összbevételre tett szert. Szerző: hp

(2019. 10. 11.)
Megyek meghalni
Túl sok újdonság ugyan nem derül ki Ron Howard életrajzi dokumentumfilmjéből, ám mi igazság szerint az eleven Luciano Pavarottitól is szinte mindig ugyanazt vártuk és reméltük: a életöröm ragályos boldogságát. Több

Értékelés: 7.5/10
(2019. 10. 11.)
Élvezetes, szórakoztató portréfilm ez azoknak, akik nem szeretnek túl mélyre ásni. Több

Értékelés: 8.9/10
(2019. 10. 03.)
Sőt, azon sem csodálkoznék, ha egyszer készülne egy olyan Pavarotti film is, mint a Bohém rapszódia, mert egy gyönyörű pálya, egy nagyszerű művésztől megérdemelne ennyit. Több