9-es terv a világűrből (9-es terv az űrből)

9-es terv a világűrből (9-es terv az űrből)

Plan 9 from Outer Space

A világ legrosszabb filmjeként ismert alkotásban ufók támadnak a Földre, és zombikként és vámpírokként támasztják fel a halottakat, hogy azok az emberekre támadjanak.

(dulkap)

Premier: 1959.07.22.

2023.01.22 polgy

Annyira rossz, hogy az már jó

Lehet, velem van a baj, de ez a film annyira rosszul sikerült minden tekintetben, hogy az már valami zseniális. Szerintem nem lenne ilyen, ha ezt a filmet valaki direkt ilyen pocsékra akarta volna forgatni. Ha belefutok valahol (az MGM egy időben többször is leadta), akkor tuti ott ragadok a TV előtt.

2021.06.03 Kósa Bence

Edward Wood klasszikusa

Ezzel a filmmel beírta magát a történelembe. Csak nem így képzelte el. Én tisztelem, mert volt ambíció benne. Sokan itt feladták volna, de ő nem tette. Ez pedig becsülendő.

2016.01.25 juhasz-david93

Szögezzük le rögtön: a film kegyetlenül sz@r. Ám Ed Wood rendező az én szememben minden tiszteletet megérdemel. Ő egy (finoman fogalmazva) szerény képességű művész volt, aki azonban a rendelkezésére álló repertoárból kihozta, amit szeretett volna. Jó... Több

2016.10.04 zoleykrajcsi

Elég gyenge film, jó sok hibával. Ezek közül a leginkább szembetűnő, hogy percen belül többször változik a nappal és az éjszaka, a díszletek és a jelmezek folyton ismétlődnek, stb. A történet sem mindig összefüggő, nehezen követhető és unalmas.

2020.12.21 Tamás Németh

Nem olyan vészes

A mai filmek némelyike ezt a szintet sem üti meg.

John „Bunny” Breckinridge, aki a földönkívüli Uralkodót alakította, szerezte David De Meringnek (asszisztensének és állítólagos szeretőjének) a segédpilóta szerepetSzerző: Archívum

A film eredetileg fekete-fehérben készült, ám a Legends Films 2005-ben kiadta a színezett változatát.Szerző: Archívum

Gregory Walcott megjegyezte Woodnak, hogy ilyen rossz forgatókönyvvel még nem találkozott és csak hosszas rábeszélés után fogadta el a munkalehetőséget.Szerző: Archívum

Harry Thomas, a film maszkmestere még a nevét is levetette a stáblistáról, mert annyira összeveszett a rendezővel.Szerző: Archívum

A filmben szereplő rendőrségi egyenruhákat és a rendőrautókat is Tor Johnson fia szerezte, aki a rendfenntartóknál dolgozott, és egy pici beugró szerepet is kapott a filmben.Szerző: Archívum