9-es terv a világűrből (9-es terv az űrből) (1959)

Plan 9 from Outer Space

Kósa Bence   2021. 06. 03.

Edward Wood klasszikusa

Ezzel a filmmel beírta magát a történelembe. Csak nem így képzelte el. Én tisztelem, mert volt ambíció benne. Sokan itt feladták volna, de ő nem tette. Ez pedig becsülendő.

juhasz-david93   2016. 01. 25.

Szögezzük le rögtön: a film kegyetlenül [email protected] Ám Ed Wood rendező az én szememben minden tiszteletet megérdemel. Ő egy (finoman fogalmazva) szerény képességű művész volt, aki azonban a rendelkezésére álló repertoárból kihozta, amit szeretett volna. Jó... több»

zoleykrajcsi   2016. 10. 04.

Elég gyenge film, jó sok hibával. Ezek közül a leginkább szembetűnő, hogy percen belül többször változik a nappal és az éjszaka, a díszletek és a jelmezek folyton ismétlődnek, stb. A történet sem mindig összefüggő, nehezen követhető és unalmas.

Tamás Németh   2020. 12. 21.

Nem olyan vészes

A mai filmek némelyike ezt a szintet sem üti meg.

ordas   2015. 07. 11.

Ha van film, amit semmiképpen nem szabad megnézni, az ez a film. Borzalmasan rossz. A sztori sem egy Bűn és bűnhődés, de a színészi játék és a rendezés szenvedést okoz a néző számára.

coyote   2014. 10. 08.

Az egyik leggyengébb sci-fi horror, amit láttam. Annyira nagyon gyenge, hogy szóra sem érdemes. Nincs olyan szeglete, melyet pozitívumként emelnék ki.

John „Bunny” Breckinridge, aki a földönkívüli Uralkodót alakította, szerezte David De Meringnek (asszisztensének és állítólagos szeretőjének) a segédpilóta szerepet

(Mavil)

A film eredetileg fekete-fehérben készült, ám a Legends Films 2005-ben kiadta a színezett változatát.

(Mavil)

Gregory Walcott megjegyezte Woodnak, hogy ilyen rossz forgatókönyvvel még nem találkozott és csak hosszas rábeszélés után fogadta el a munkalehetőséget.

(Mavil)

Harry Thomas, a film maszkmestere még a nevét is levetette a stáblistáról, mert annyira összeveszett a rendezővel.

(Mavil)

A filmben szereplő rendőrségi egyenruhákat és a rendőrautókat is Tor Johnson fia szerezte, aki a rendfenntartóknál dolgozott, és egy pici beugró szerepet is kapott a filmben.