Porco Rosso, a mesterpilóta

Porco Rosso, a mesterpilóta

Kurenai no buta

Az első világháború után az Adria felett nyüzsögtek a légikalózok, akik a védtelen utasszállító hajókat fosztogatták. A kalózok hírhedt ellensége Porco Rosso, aki valaha ember volt: az olasz légierő kitűnő pilótája. Egy légicsata egyedüli túlélőjeként végignézte társai tragikus

(Archívum)

Ország: Japán
Premier: 1992.07.18. | Netflix (2020.02.01.)

2023.08.01 Lipót Testvér

Vannak jobb Mijazaki-filmek is, de rosszabbak is, a nyugati filmek meg még rosszabbak. Jó kis sztori, abszolút ott van. A karakterek, a történet, a homályos részletek (amik klasszikus Mijazaki-elemek) és a fontos tanulságos részek. Nem árt, ha megnézik.

2017.06.21 ArpiHajdu és Réci

"Inkább lennék disznó, mint fasiszta."

"Inkább lennék disznó, mint fasiszta." A Nauszika után tovább mélyültem Miyazaki munkásságában, s a Porco Rosso mellett tettem le voksomat. Elöljáróban azt leszögezném, hogy továbbra is tetszik ez a fajta világlátás és filmkészítési hozzáállás, ami M... Teljes kritika

2017.10.18 Lamboh

A leggyengébb Ghibli alkotásnak tartom. Számtalanszor kellett elkezdenem, mire sikerült befejeztem. Ez az egyetlen olyan Miyazaki film, amin bealudtam.

2016.04.15 irongozu

Egyértelműen le kell szögeznem, hogy a Porco Rosso kiemelkedő film, Miyazakitól nem a legjobb, de még mindig nagyon erős. Szinte tökéletes történetvezetéssel rendelkezik, amelynek során a sok megemlített gondolatból, témából mindig kapunk egy megfelelő adagot elszórva az éppen aktuális jelenetekben.

Porco Rosso "emberi neve" Marco Pagot, s egy olasz animátor után kapta ezt a nevet, akivel Hayao Miyazaki még a karrierje elején dolgozott együtt.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Porco Rosso rejtekhelyének megalkotásához a Horvátországhoz tartozó Vis sziget egyik partszakasza, a Stiniva-öböl szolgált inspirációul. Szerző: ArpiHajdu és Réci

Porco Rosso új gépén, amelyet Piccolóék készítettek el, fel van tűntetve a Ghibli felirat is, utalva a Ghibli stúdióra. Szerző: ArpiHajdu és Réci

Hayao Miyazaki egyszer azt állította, hogy a film francia szinkronja sokkal jobban tetszett neki, mint a japán. A francia változatban egyébként Jean Reno adta a hangját a címszereplőnek.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film disznóvá változott címszereplőjét Hayao Miyazaki alteregójának lehet tekinteni.Szerző: ArpiHajdu és Réci