Állva maradni

Állva maradni

Rester vertical

A forgatókönyvíró Leo Dél-Franciaországba utazik, hogy a farkasokat tanulmányozza. Út közben megismerkedik a szabadszellemű pásztorlánnyal, Marie-vel. Kilenc hónappal később gyerekük születik, azonban a lány otthagyja a férfit a babával és saját édesapjával a tanyán. Leo próbál megfelelni a… Több

Rendező: Alain Guiraudie
Forgatókönyvíró: Alain Guiraudie
Ország: Franciaország
Premier (HU): 2016.11.03.
India Hair
India Hair

2017.02.07 Berto49 Nézhetetlen

Több mint egy óra esélyt adtam ennek a filmnek, de aztán elegem lett belőle. Hosszan, kínos lassúsággal pásztázó természeti képeket mutató snittek, sötétben történő óráknak tűnő autózás, mérhetetlenül ellenszenves szereplők, teljesen irreális cselekm... Több

2016.09.08 quentin

Kicsit zavarba ejtő, súlyos témákat feszegető film. Nem az ilyenen szocializálódtam, de egész érdekes volt.

2016.07.10 pepmed

Szép, lassú film, művészi igényességű film. Kell hozzá egy kis türelem, de aki vevő az ilyesmire, annak nagyon be fog ütni. Nálam telitalálat!

2016.11.04 luba323

Idegesítő, arcba mászó, nyugtalanságot és szem irritációt okozó film, amit legfeljebb csak a mazochistáknak merek ajánlani.

A film összbevétele 11 747 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 929 766 forintot termelt. A hazai mozik összesen 888 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

(2016. 11. 04.)
Ahol báránybőrbe bújik a féktelen szex, szabadság és képzelet
Az elvárások elől állandóan félreugró, önmagukat kisiklató vágytörténetek francia mestere játékosan enigmatikus, emberi és mesei filmjének kérdése, hogy a kényszerek felszámolása vajon automatikusan felszabaduláshoz vezet-e. Válaszra persze ne számítsunk. GYENGE ZSOLT KRITIKÁJA. Több

(2016. 06. 01.)
Összességében izgalmas, figyelemre méltó Guiraudie újítani akarása, hogy nem ragad le egy bevált sémánál, forgatókönyve kiszámíthatatlan, valóság és fantasztikum között csapong, nem fél, bár nem is akar megbotránkoztatni, egyszerűen naturalista. Több

(2016. 11. 04.)
Szeretnél látni egy olyan filmet, amiben Pink Floyd aláfestéssel halálra dugnak egy leépült öregembert? 50/100 Több