Rosa Morena

Egy dán férfi utazása Brazíliába, hogy örökbe fogadhasson egy gyermeket.

(csd)

Forgatókönyvíró: Morten Kirkskov
Ország: Dánia, Brazília
Premier (HU): 2011.11.06.

2023.11.12 Kinga Kecskeméti

Egymásrautaltság

Legtöbben mindig elfelejtjük, milyen jó körülmények között élünk, csak akkor döbbenünk rá, mikor ilyen nyomornegyedeket látunk. Adva van egy meleg férfi, Thomas, aki gyermeket szeretne mindenáron, és adva van egy fiatal anya, Maria, aki sorra szüli gyermekeit a nyomorba, de túl fiatal ahhoz, hogy felelősséget vállaljon értük, a férfiak pedig csak kihasználják. Üzletet kötnek a megszületendő babáról, Thomas lakást vásárol a lánynak, beköltözteti őket, sőt maga is velük él nagy szeretetben. Túl naiv, nem érzékeli a csapdát. Ráadásul olyan erotikus kalandokba keverednek, amelyeket maguk se bírnak ép ésszel felfogni. A film nagyszerűsége abban rejlik, hogy Thomas feltétel nélküli szeretete végül ráébreszti Mariát a helyes döntésre. Rájön, hogy mindketten kihasználók és kihasználtak is, Thomas lehet az egyetlen reménye ebből a nyomorúságos, sivár életből való kiszakadáshoz, ha már az ő jövője kilátástalan is.

2020.02.18 Gino

Nem csalódtam. A meleg férfi vesszőfutása, a brazil környezet és a jó forgatókönyv megtették a hatásukat. Megható mozi.

2021.02.22 Radó

Egy homoszexuális férfi története, aki örökbe szeretne fogadni egy gyermeket. Szép, megindító történet.