Rosencrantz és Guildenstern halott

Rosencrantz és Guildenstern halott

Rosencrantz & Guildenstern Are Dead

A Rosencrantz és Guildenstern halott című vígjáték két emberről szól, akik nem tudják, miért ölik meg őket és azt sem, hogy a néző számára ez mennyire mulatságos. Egy rejtélyes történetbe keverednek, ahol szerelem, ármány, bosszú, összeesküvés és gyors halál kap szerepet, de szereplőink az… Több

Rendező: Tom Stoppard
Író: Tom Stoppard
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 1991.05.17.

2016.10.04 zoleykrajcsi

Semmilyen előzetes elvárásom nem volt a filmmel kapcsolatban, csak szembe jött és gondoltam, megnézem, miért is ne. Nekem nagyon tetszett, a színészi alakítások szuperek voltak, érdekes gondolatokat szült bennem a film és meg tudott nevettetni.

A film összbevétele 739 104 dollár volt (imdb.com).

A műben két Pink Floyd szám is felhangzik, az egyik a mű elején és végén hallható dal, a Seamus-ének instrumentális verziója, a másik az Echoes nyitó kardcsörgése, a parasztoknak tartott előadás alatt. Szerző: Archívum

Ez az egyetlen alkotás, melyben Tom Stoppard nem csak mint forgatókönyvíró, hanem mint rendező is részt vett. Szerző: Archívum

A filmben az Ophéliát a dán színésznő Joanna Roth alakította. Szerző: Archívum

A film forgatása az egykori Jugoszlávia területén folyt, és a mellékszereplők jelentős része is innen származott. Szerző: Archívum