Hollywoodi lidércnyomás

Hollywoodi lidércnyomás

Barton Fink

A huszadik század elején járunk, mikor a drámaírót, Barton Finket felkérik, hogy írjon egy forgatókönyvet. A férfi alkotói válsággal küzd, nem sikerül megírnia élete művét. Eközben ismerkedik meg Charlie-val, aki a szomszédos szobában lakik a szállodában, ahol Barton megszállt.… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 1992.12.18.

2016.09.05 Bob

Nagyon jó a film hangulata, ami az egész film alatt változatlan. Már előttem is írták, de szokás szerint hibátlan a szereposztás. Most sem csalódtam a Coen testvérekben. :)

2015.03.08 tamas84

Tetszett a film, John Turturro egyik legjobb szerepe szerintem. Kár hogy mostanában csak ilyen nyomorék vígjátékokban szerepel, mert azelőtt volt egy pár rendes szerepe is, itt meg pláne, a Coen testvérek azért nem szoktak akárkiket választani, általában nagyon jó a szereposztásuk, és itt is.

2015.09.19 grufa

Egész jó film, nem a legjobb Coen testvérek alkotás, de azért hozza a szokásos fekete humort, izgalmas szereplőket és remek színészi alakításokat. Egy egész kicsit lassú talán a film, de a rendezés, a játék és a mondanivalók igazság szerint kárpótolnak érte.

John Turturro hangját halljuk először a filmben.Szerző: kázsé

John Turturro órákat vett, hogy megtanulja használni az írógépet.Szerző: kázsé

Az első film, ami elvitte a három főbb díjat a Cannes-i Filmfesztiválon.Szerző: kázsé

W. P. Mayhwe karaktere William Faulkner írón alapult.Szerző: kázsé