Öngyilkos túra

Johanna Wokalek
Robert Aramayo
Tuva Novotny
Nikolaj Coster-Waldau

A biztosítási közvetítőként dolgozó Max egy Arthur nevű férfi rejtélyes esete után szaglászik. A nyomok az Aurora Hotelbe vezetnek, ahol nem mindennapi lehetőséget biztosítanak a szuicid hajlamú látogatóknak problémájuk megoldására. Maxnak döntenie kell, vállalja-e a kockázatot, amivel a… Több

Forgatókönyvíró: Rasmus Birch
Ország: Németország, Dánia, Norvégia
Premier (HU): 2020.02.20. | Telekom TVGO (2020.07.01.)

2022.08.11 Interfectorem Sabnock

Ide nyugodt lélek kell.

Kizárólag Nikolaj Coster-Waldau miatt néztem meg ezt a kissé szuicid, szürreális filmet, amit nem mindenkinek ajánlanék! Lássuk hát, mi a sztori? Max (Nikolaj Coster-Waldau) egy nagyon súlyos betegséggel élő biztosítási ügynök, akinek egyik ügyfele ... Teljes kritika

2019.09.22 alexxx

Nikolaj Coster-Waldau nagyszerű játékának köszönhetően remekül körvonalazódnak Max érzelmei, de itt most kevésnek éreztem, hogy egy emberre akarták az egész filmet építeni. Nagyon lassú dráma, egy kicsivel több izgalmat szerintem a téma ellenére is elbírt volna.

2020.07.11 Di Canio

Depressziósoknak nem ajánlott film, az öngyilkosságot boncolgatja. Végig beszélnek benne, látványosabb esemény nélküli dráma, a táj viszont nagyon szép ahol az intézet van, egyszer meg lehet nézni.

2019.02.05 pav

A címéhez méltó módon komor, depresszív hangulatú, szürke dráma, de azonkívül, hogy a szereplők tehetetlensége és bizonytalansága erősen kirajzolódik, szerintem nem sikerült eléggé kiaknázni a témát. Nekem legalábbis erős hiányérzetem van, azt hittem... Több

2020.02.20 Haj

Ha valakinek bármilyen kétsége volt eddig afelől, hogy Nikolaj Coster-Waldau egy egyszerepes színész, annak az Öngyilkos túra eloszlatja azt. Fenomenális alakítást hoz ugyanis ebben a filmben, és mondanom sem, kell, hogy piszok jó sztorival dúcolták mindezt alá. Nagyon tartalmas filmélményben lehetett részem!

A film összbevétele 3 955 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 1 214 660 forintot termelt. A hazai mozik összesen 772 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Az Öngyilkos túra Jonas Alexander Arnby mindössze második egészestés filmje.Szerző: hp

Nikolaj Coster-Waldau és Robert Aramayo az HBO Trónok harca című sorozatában is együtt játszott. Szerző: hp

(2020. 02. 25.)
Elszánt, de nem elég vakmerő
A film minden eleme komoly potenciállal rendelkezik, mégsem tudja kihasználni egyiket sem. Több

(2020. 02. 13.)
Vannak nála sokkal tartalmasabb és erősebb darabok a témában, de így sem lehet figyelmen kívül hagyni. Több

(2020. 02. 25.)
Nyugodjunk békében?
Érzelmeiteket azért jól kössétek fel, egyáltalán nem lesz könnyű ugyanis ez a túra! Több