Játssz egy LG Q6-ért! · Keressük a nap véleményíróját! Nyerj mozijegyet minden nap! Login
NA

A szelíd teremtés

(Krotkaya)

Láttad a filmet? Oszd meg a véleményed a közösséggel!

FunBoi   2017. 10. 09.

Vao, én egészen kellemesen csalódtam a filmen, hiszen ez egy egészen laza road movie is egyben. Ennél fogva nem is volt annyira érdekes számomra a misztikus szál. Nagyon szuper!

ordas   2017. 10. 07.

Nem akarok senkit sem megbántani, de nekem ez a film sajnos nem igazán jött be. Azt belátom, hogy nagyon jól van felvéve az egész és az alakítások is tökre rendben voltak, de az egész alapkoncepció tőlem eléggé idegen.

Vasilina Makovtseva

A brutális dokumentumfilmekkel indító, majd még azoknál is keményebb fikciós művekre váltó ukrán rendező, Szergej Loznica az egészen meghökkentő My Joy és a líraibb hangvételű, ám hasonlóan kegyetlen atmoszférájú A ködben után újabb szintet lépett a nyomasztás terén. 80/100 több»

A szelíd teremtés költségvetése hozzávetőlegesen 2 millió euró volt.

A szelíd teremtés rendezője az a Sergei Loznitsa, aki a Ködben című filmjével 2012-ben egyszer már esélyes volt az Arany Pálmára Cannes-ban. A direktor filmje öt éve elnyerte a nemzetközi filmkritikusok FIPRESCI-díját.

A film 2017. májusában debütál a Cannes-i Filmfesztiválon, ahol az Arany Pálma-díjért száll versenybe.