Értelem és érzelem

Sense & Sensibility

2022.06.08 JRD

Van ennél jobb feldolgozás is, 1995

Bevallom, Rickmann miatt szeretem. A történet világszinten ismert, de ez a feldolgozás valahogy súlytalan. Pedig a színészek jók. Ettől eltekintve, aki nem látta még a 95-ös verziót, annak szerintem tetszeni fog. A sztori érdekes, romantikus, drámai. Van itt minden. Társadalmi elhelyezkedés, plátói szerelem, intrika, hozományvadászat, csalódás, reménykedés. Érdemes megnézni. Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

2020.08.08 Dorkateo

Felesleges volt újraforgatni

Számomra semmi újat nem hozott ez a változat. Sőt több helyütt is alulmúlja az 1995-ös verziót. Az is vicces, hogy némelyik színész jól láthatóan az előző filmből lopta a gesztusait... (Alan Rickman a 95-ös filmben szerepel ... hála istennek... szerintem néhényan az 1995-ös verziót dícsérik itt!)

2017.08.04 kadvan95

Kiváló modern feldolgozás. Tehetséges színészek által alakított remek karakterek. Szép romantikus film.

2016.03.03 Cercei

Alan Rickman itt is kiemelkedő, egyébként szinte hibátlan munka, minden klappol benne. Természetesen nem feledkezhetünk el a kitűnő alapötletről...Mégiscsak egy világhírű munkára épült.

2019.10.06 Xenomorf

Csodálatos könnyedséget árasztó munka, mely sok érzést képes kiváltani. A többi hasonló jellegű filmtől, sorozattól eltérően nem unalmas, nem laposodik el, kiválóak a karakterrajzok, mindenki megtalálhatja benne a kedvenc figuráját. Jane Austen nagyon tudott. Szerintem jót tett hírnevének ez a sorozat.