Rosszul vagyok magamtól

Rosszul vagyok magamtól

Sick of Myself

Signe és Thomas között egészségtelen, versengő kapcsolat alakul ki, amely ördögi fordulatot vesz, amikor Thomas hirtelen kortárs művészként kitör.

Erre válaszul Signe kétségbeesett kísérletet tesz arra, hogy visszaszerezze a státuszát egy új személyiség létrehozásával, amely pokolian igyekszik… Több

Forgatókönyvíró: Kristoffer Borgli
Ország: Svédország, Norvégia
Premier (HU): 2022.11.17. | Telekom TVGO (2023.03.02.) | HBO Max (2023.11.03.)
Forgalmazó: Vertigo

Kristine Kujath Thorp

2023.11.13 Fikatours_blogger

A Münchausen-szindróma nagyon is gyakori betegség. A filmben bemutatott szintre persze kevesen jutnak el, de hát így lehet dramaturgiát alakítani. A lány látomásai kimondottan viccesek, minden más meglehetősen szomorú.

2023.10.03 Juki-onna

a nap véleménye

Hideg és ijesztő a Norvég és a Svéd humor.

A legkevésbé sem mondhatnám, hogy ezt a filmet a vígjáték kategóriába kellene sorolni, inkább a tragédia kategória a megfelelő. Szatírának sem mondhatnám, mert a valóságot még szűkebb értelemben sem ábrázolják komikus vagy ironikus formában, számomra... Teljes kritika

2022.11.17 stif

Nagyon éles társadalomkritika ez a film, csak annyit tudok mondani, hogy aki teheti, az nézze meg!

2022.11.18 ZiggityZag

Elgondolkodtató film, bár nálam néhány ponton kiverte a biztosítékot. Nem is igazán értem, hogy mire ment itt ki a játék.

A film összbevétele 424 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 2 151 150 forintot termelt. A hazai mozik összesen 1 627 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film premierjére a Cannes-i Nemzetközi Filmfesztivál Un Certain Regard versenyszekciójában került sor.Szerző: csd

(2023. 05. 09.)
Kisgyerekként mind azt gondoljuk magunkról, hogy mi vagyunk a világ közepe, és minden körülöttünk forog. Aztán lassan ráeszmélünk, hogy ez nem így van. Pont ez a ráeszmélés maradt ki a norvég szerelmespár, Thomas és Signe életéből. Több

(2023. 06. 07.)
Kristoffer Borgli első nagyjátékfilmje egy párkapcsolati probléma árnyékában mutatja be napjaink rohanó világának legfőbb betegségét. Úgy élünk egymás mellett, hogy csak akkor fordítunk figyelmet egymásra, amikor már késő. A Rosszul vagyok magamtól tétje az, hogy milyen messzire tudunk elmenni az áhított figyelemért. Több