Skam

Skam

2020.10.30 belavagyok

Az élet minden területéről mutat be témákat, direkt nem problémákat írok, amelyek beszédtémák, és foglalkoztatják a társadalmat. Mindezeket kicsiben, egy középiskola keretein belül.

2018.07.01 Szilonka

a nap véleménye

A SKAM egy elképesztően jó norvég tinisorozat. Az utolsó rész már egy éve lement, de hozzám csak most ért el, ez az amúgy elég szorozat. Teljesen véletlenül akadtam rá és adtam neki egy esélyt. És ilyen jól tettem. Nem sűrűn néz az ember norvég film... Több

2018.08.04 indingo

Csak jót lehet róla mondani. Egyedi és aktuális. Komoly témákhoz is bátran hozzányúl és igényesen oldja meg.

2017.08.22 Deku

Nagyon élethű sorozat lett és tényleg olyan dolgokkal foglalkozik ami mindennap megtalálható az életben. Nagyon odatették az egésznek a hangulatát. Összeszedett, klisé mentes fantasztikus.

2019.01.10 Bazzzsi

A története nekem tetszett az évadonkénti beosztással és más fő problémának az előtérbe helyezésével.

2018.12.14 dailyfilmsan

Tini dráma hegyek. Jó volt és élvezhető volt a sorozat nagyon gyorsan végig lehet szaladni az összes évadon hiszen rövid 20-50 perces részei vannak mikor hogy jön ki az elején inkább rövidebbek de az évadzáró általában 45-50 perc közé esik. Érdekessé... Több

2017.10.24 Lamboh

Megannyi amerikai és ázsiai tinisorozat után, legvadabb álmaimban sem gondoltam volt, hogy a norvégoktól fogom megkapni a műfaj legjobb példányát. Annyira valósághű, és olyan emberi karakterekkel dolgozik, hogy évadról-évadra teljesen lenyűgözött. Sz... Több

2018.08.10 TomÁcs

Nekem nagyon tetszett ez a sorozat, habár már kinőttem ebből a stílusból. Komoly és könnyed témák is voltak benne.

2018.11.04 VvV

Igazi., valós problémákat feszeget és boncolgat a sorozat. Minden évadát imádtam.

2019.08.15 Lonka

A stílust nagyon eltalálták a készítők. A célközönség számára sem túl erőltetett, szájbarágós a story nem csoda, hogy számos ország már el is kezdte gyártani a saját verzióját.

2019.02.19 Timcsi

Remek kis sorozat. Nekem a stílusa a mondanivaló nyerte el leginkább a tetszésemet, és persze a karakterek is elég jók.

2019.04.20 petraszab

Már elkészült a francia és az olasz változat is, nem csodálom. Igazán fontos témákra helyezték a hangsúlyt, de mégsem voltak példabeszéd szagúak a részek.

2019.02.23 Tyoci

Fantasztikus!

Zseniális norvég sorozat, amely évadonként az addig még csak felületesen ismert szereplőket mutatja be. Könnyed átvezetéssel kerülünk a látszólag teljesen átlagos szerelmi kapcsolattól a homoszexualitás létjogosultságának kérdésén keresztül a vallási kötelékek jelentőségéért. A sorozat minden vonzódási, vallási és értékrendi különbözőségeket áthidalva segít szeretni.. BÁRKIT.

2018.06.16 Kata Székely

Érdekes, hogy bár az alapötletet a skins-től "kölcsönözte", a skam mégis új szemszögből és taktikával kísérli meg bemutatni a fiatalok életét. Sajnálatos módon elődjénél ugyan nagyobb sikereket ért el, szerény véleményem szerint kevésbé kiérdemelve. ... Több