Sleeping Beauty

Az egyetemista Lucy csendes nemtörődömségben éli mindennapjait. Egyetlen célja, hogy kifizesse a lakása bérleti díját, szexuális kapcsolatai semmit sem jelentenek számára. Ezért is vállalja a hétköznapinak semmiképpen sem mondható lehetőséget: hogy Csipkerózsikaként idős férfiak szexuális játékszereként, önmagáról órákon át mit sem tudva létezzen. A kábítószer hatása alatt töltött órák lassan mindennapjai részévé válnak. Ahogy egyre gyakrabban fekszik bele luxuslakosztályának gyönyörű ágyába, úgy válik egyre erősebbé benne a vágy, hogy megtudja, mi történik vele, mialatt alszik.

Rendező: Julia Leigh
Forgatókönyvíró: Yasunari Kawabata, Julia Leigh
Zene: Ben Frost
Ország: Ausztrália
Premier (HU): 2012.07.05.
Emily Browning

2021.04.04 Ildikó Bacskai

Alvó szépség

Nagyon szép képi világú film remek szereplő választással, borzongató jelenetekkel, de elhanyagolható filmzenékkel. A történet is nagyon izgalmas, de nincs eléggé kibontva, inkább a pénztelenségbe lehet mélyebben belelátni, mintsem a fertőbe. Emiatt kapott csak 4-est.

2015.07.24 Face

Nagyon szép film, a képi világa engem legalábbis teljesen lenyűgözött, egyszerre provokatív és cizellált, de a történet kissé unalmasra sikeredett, ráadásul valahogy az alakítások is suták. Minden esetre egyszer simán érdemes vele megpróbálkozni.

2017.03.13 WaldyxMan

Szerintem a film nagyon jól rámutat a mai kapcsolatok működésére. Ebbe egy kissé bele is borzongtam, egyszóval nálam nagyon betalált a film. Így ott is lesz a saját toplistámon.

A film összbevétele 435 468 dollár volt (imdb.com).

A film 3 millió ausztrál dollárból készült el, és hazájában körülbelül 300 ezer amerikai dollárt hozott be.Szerző: Archívum

A film szinte összes jelenetét egy részletben vették fel, így nincsenek a filmben különböző látószögek, mindent egy irányból látunk. Szerző: Archívum

A 2008-ban készült egy Hollywoodi Feketelista, melyre az akkoriban visszautasított legjobb filmötletek kerültek fel, és ez az alkotás is szerepelt közöttük. Szerző: Archívum

A Sleeping Beauty jelentése Csipkerózsika. A filmben szó szerint kell érteni, vagyis mint alvó szépség. Szerző: Archívum