Berto49   2018. 11. 12.
Nehezen felfejthető történet a Dupla szerető

Számomra François Ozon a legkülönösebb rendezők egyike. Vannak remek, nekem is nagyon tetsző filmjei, ilyenek a „Frantz”, vagy „A házban”, de vannak a nézhetetlenség határait súroló munkái is, például „Vízcseppek a forró kövön”, vagy e vélemény tárgya, a „Dupla szerető”. Van egy éteri szépségű hősnő, Marine Vacth, akit az első percekben, közvetlenül a hajvágás után a legintimebb testrészébe behatolva ismerhetünk meg. A polgárpukkasztás tipikus esete, a rendező nem hátrál meg az ilyen és hasonló „merényletek” elől sem. Aztán van a szőke szakállas (sokkal szívesebben néztem volna a „mi” Szőke Szakállunkat, de ő teljesen más műfajt képviselt) ikerpár, homlokegyenest más jellemvonásokkal, nem tú... több»

bbozsi   2017. 10. 28.

Bravúrosan kivitelezett erotikus thriller, minden képe csodaszép, egy istennővel a főszerepben. Jó ideig nem enged el.

lord777   2017. 10. 29.

Zavarba ejtő film, az már biztos, nehezen tudom hova tenni, hogy stílusos legyek, az egyik részem kedvelte, a másik meg inkább valami másra ült volna be. Számoljatok a vegyes érzésekkel, ha rászánjátok magatokat a mozikban.

achyles77   2017. 10. 27.

Korrektül összerakott filmről van szó, de mégis van némi hiányzérzetem. Úgy érzem, hogy komolyabban kellett volna venniük az alkotóknak a szándékot, ami egyáltalán ahhoz vezetett, hogy elkészítsék a filmet. Nem tudom, hogy annak, amit mondok mennyi értelme van annak a számára, aki még nem látta, de szerintem aki megnézte már, az nagyjából értheti, mire is gondolok.

sajvi   2017. 09. 02.

Őszintén szólva gondban vagyok, annyira szép ez a film, kiváló az operatőri munka, hogy nehéz szívvel írnék róla bármilyen lesújtót, mégis azt kell mondjam, hogy szerintem szörnyen unalmas a története. Érdemes megnézni egyszer, nem fogja az ember megbánni, de türelem kell hozzá és nagyon hangulatba kell jönni.

Jacqueline Bisset
Marine Vacth

Karcos, néhol egészen bizarr, horrorba hajló elemekkel megtekert thriller a végeredmény olyan képekkel, amelyek messze nem csak a testnedvek miatt lesznek emlékezetesek. 7/10 több»

François Ozont legutóbb épp azért dicsértük, mert a Frantzban egy visszafogott, a sokkolással nem törődő oldalát mutatta meg nekünk. Most kiderült: csak azért fogta vissza magát, hogy aztán minden eddiginél keményebb sokkterápiát vigyen be nekünk. 80/100 több»

De a legkirívóbb probléma az egésszel pont az, hogy Ozon kezébe került. Sajnos túlságosan elhiszi magáról, hogy a legnagyobb művészek egyike, de új filmjének semmilyen megragadható üzenettel nem sikerül előállnia, így egy alapvetően jó végeredményért kiáltó alapanyagot sikerült egészen pocsékká tennie. Sajnálatos.

4/10 több»

A film összbevétele 167 581 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 9 088 550 forintot termelt. A hazai mozik összesen 7 765 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film irodalmi alapanyaga Joyce Carol Oates a "Lives of the Twins" című regényének erősen átdolgozott változata.

(Berto49 )