qwer

Molnár Levente
Molnár Levente
Kerekes Vica

Véget ért a 2. világháború, káosz és bizonytalanság uralja az országot. A nehéz idők új kapukat nyitnak meg a csalók előtt. Egy szélhámosnak azonban nem jön be a számítása, és menekülnie kell a fővárosból. Egy erdei ház tulaja menedéket biztosít számára, és csakhamar kiderül, hogy nem… Több

Rendező: Szász Attila
Forgatókönyvíró: Köbli Norbert
Ország: Magyarország
Premier (HU): 2019.03.14. | Netflix (2020.09.10.) | HBO Max (2020.12.27.)
Forgalmazó: MoziNet

2022.02.27 Péter Fazekas

Elég jó film.

2021.01.18 qwer

Az egyik legjobb magyar film, amit láttam, bár az első felében meg sem fordult a fejemben, hogy ilyet írok majd róla. Kicsit laposnak és vontatottnak éreztem, de az erdész megérkezésével jókora lendületet kapott a történet, s annak ellenére, hogy az ... Több

2019.03.15 Berto49

Menetrendszerűen megérkezett Köbli Norbert új forgatókönyve

Ezt a filmet választottam a nyert mozijegy utalvánnyal, ezúton köszönöm. Nem voltak túlzottan nagy elvárásaim, mert se a „Félvilág”, se az „Örök tél” nem nagyon tetszett, de a három közül ez volt a legjobb. A közvetlenül a II. világháború vége utáni ... Teljes kritika

2020.10.23 Bazzzsi

Szabó Kimmel Tamás és Kerekes Vica párosa jó volt. A történet izgalmas volt, nem bonyolították túl.

2019.12.29 TomÁcs

Nagyon jó kis film volt az Apró mesék az idei magyar felhozatalból.

A film összbevétele 131 682 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 25 174 812 forintot termelt.

A film a San Joséban megrendezett Cinequest nemzetközi filmfesztiválon elnyerte a Global Vision díjat.Szerző: hp

Az Apró mesék elnyerte a törökországi Balkán Panoráma Filmfesztivál fődíját.Szerző: hp

A havas jeleneteket a Magas-Tátrában forgatták, ott, ahol az Örök tél jeleneteit vették fel. A rendező alapgondolata az volt, hogy milyen jól fognak kinézni a háttérben a hegyek. Ehhez képest a forgatás reggelén tejfehér köd volt, ez látható a filmben is. Ami végül jól jött ki, mert egyfajta misztikumot kölcsönöz az adott jeleneteknek. Szerző: szanko

Az eredeti tervek szerint Nagy Zsolt is szerepelt volna a filmben, azonban végül azért nem vállalta a megkeresést, mert nem tudott megállapodni a producerekkel a gázsit illetően. A szerepet végül Molnár Levente kapta meg.Szerző: hp

(2019. 03. 27.)
Mindenki hazudik
Az atmoszférateremtés tehát tökéletesen megy a Szász-Köbli párosnak. A három kiváló színész – Szabó Kimmel, Kerekes és Molnár – pedig elviszi a hátán ezt a klasszikus film noir történetet. Így válhat végül az Apró mesék egy olyan magyar filmmé, amire érdemes beülni a moziba. Több

Értékelés: 6.5/10
(2019. 03. 22.)
Hatalmas apró hazugságok
Így végeredményben ez a Szász-Köbli koprodukció sem lett mozgalmasabb vagy nagyszabásúbb, mint korábbi munkáik: egy újabb profi, stílusos tévéfilmet kaptunk, csak ezúttal nagyobb terjedelemben és egyből a mozivászonra küldve. Több

(2019. 03. 12.)
A Szász Attila – Köbli Norbert szerzőpáros az Örök tél és a Félvilág után ismét filmet forgatott, Apró mesék címmel. A történet hol kicsit film noir (a Budapesten játszódó első rész), hol kicsit western (a vadon mélyén megbúvó tanya), az olvasással jó barátságban lévő nézők felfedezhetnek benne egy csipetnyi Éjjeli menedékhelyet és egy cseppnyit a ... Több

Értékelés: 7.5/10
(2019. 03. 14.)
Egy szélhámos szerelme
Mindössze egy izgalmas, csavaros közönségfilm, annak viszont igenis jól működő alkotás. Több

(2019. 03. 12.)
Színvonalasan felel meg annak az alkotói célnak, ami az elgondolkodtató szórakoztatás, és emellett egyediséget is képes felmutatni. Több