Apró mesék (2019)

Apró mesék

Molnár Levente
Molnár Levente
Kerekes Vica

Péter Fazekas   2022. 02. 27.

Elég jó film.

qwer   2021. 01. 18.

Az egyik legjobb magyar film, amit láttam, bár az első felében meg sem fordult a fejemben, hogy ilyet írok majd róla. Kicsit laposnak és vontatottnak éreztem, de az erdész megérkezésével jókora lendületet kapott a történet, s annak ellenére, hogy az ... több»

Berto49   2019. 03. 15.

Menetrendszerűen megérkezett Köbli Norbert új forgatókönyve

Ezt a filmet választottam a nyert mozijegy utalvánnyal, ezúton köszönöm. Nem voltak túlzottan nagy elvárásaim, mert se a „Félvilág”, se az „Örök tél” nem nagyon tetszett, de a három közül ez volt a legjobb. A közvetlenül a II. világháború vége utáni ... teljes kritika»

Bazzzsi   2020. 10. 23.

Szabó Kimmel Tamás és Kerekes Vica párosa jó volt. A történet izgalmas volt, nem bonyolították túl.

TomÁcs   2019. 12. 29.

Nagyon jó kis film volt az Apró mesék az idei magyar felhozatalból.

VvV   2019. 10. 27.

Szépen fényképezett, igényesen kidolgozott történet. A megjelenítése szemkápráztató, és maga a történet is érdekes.

Lonka   2019. 08. 16.

Gyönyörűen fényképezett, korhű magyar film. Nagyon ízléses az egész film, és a története is végig le tudott kötni.

A film összbevétele 131 682 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 25 174 812 forintot termelt.

A film a San Joséban megrendezett Cinequest nemzetközi filmfesztiválon elnyerte a Global Vision díjat.

Az Apró mesék elnyerte a törökországi Balkán Panoráma Filmfesztivál fődíját.

A havas jeleneteket a Magas-Tátrában forgatták, ott, ahol az Örök tél jeleneteit vették fel. A rendező alapgondolata az volt, hogy milyen jól fognak kinézni a háttérben a hegyek. Ehhez képest a forgatás reggelén tejfehér köd volt, ez látható a filmben is. Ami végül jól jött ki, mert egyfajta misztikumot kölcsönöz az adott jeleneteknek.

(szanko)

Az eredeti tervek szerint Nagy Zsolt is szerepelt volna a filmben, azonban végül azért nem vállalta a megkeresést, mert nem tudott megállapodni a producerekkel a gázsit illetően. A szerepet végül Molnár Levente kapta meg.

Az Apró meséket összesen 494 millió forinttal támogatta a Filmalap.

Az atmoszférateremtés tehát tökéletesen megy a Szász-Köbli párosnak. A három kiváló színész – Szabó Kimmel, Kerekes és Molnár – pedig elviszi a hátán ezt a klasszikus film noir történetet. Így válhat végül az Apró mesék egy olyan magyar filmmé, amire érdemes beülni a moziba. több»

Így végeredményben ez a Szász-Köbli koprodukció sem lett mozgalmasabb vagy nagyszabásúbb, mint korábbi munkáik: egy újabb profi, stílusos tévéfilmet kaptunk, csak ezúttal nagyobb terjedelemben és egyből a mozivászonra küldve. több»

A Szász Attila – Köbli Norbert szerzőpáros az Örök tél és a Félvilág után ismét filmet forgatott, Apró mesék címmel. A történet hol kicsit film noir (a Budapesten játszódó első rész), hol kicsit western (a vadon mélyén megbúvó tanya), az olvasással jó barátságban lévő nézők felfedezhetnek benne egy csipetnyi Éjjeli menedékhelyet és egy cseppnyit a A gyertyák csonkig égnek című Márai-regényből, de alapvetően egy szerelemi háromszög-történetbe oltott thrillerről van szó, ami a maga lassú és vontatott módján adagolja a feszültséget. több»