Menedék

indingo   2017. 05. 08.

Tetszett a film, nem lehetett tudni a csaj múltját, de aprólékosan ki lett minden bogozva. A szellemes rész meglepett, és bevallom őszintén annyira nem is illett a sztoriba.

ArpiHajdu és Réci   2017. 03. 13.

Sok filmet láttam már, amely Nicholas Sparks regényeiből készült, vannak jól és kevésbé jól sikerült darabok, szerintem a Menedék a jobbak közé sorolható. Persze nem üti meg mondjuk az abszolút kedvenc Szerelmünk lapjai hangulatát (már csak azért sem, mert mellőznünk kell belőle Ryan Goslingot), viszont ad a történethez egy olyan összetevőt, amelyet eddig még nem láttam Sparks regény adaptációkban: az izgalmat és a bűnügyi vonalat. Már a film felütése is feszültséggel indul, a kezdő képsorok sejtetni engedik, hogy gyilkosság történt, ám ténylegesen csak a film második harmadában rántják le a leplet az igazságról. A Menedék két olyan csavart is tartalmaz, amelyek közül az első a kellő pillanatban robban, éppen akkor, amikor már kezdene egy kicsit ellaposodni a történet, a másodikra pedig csak egészen a film végén derül fény. Nem szeretnék SPOILER-ezni, így csak annyit árulok el, hogy bár érezhető, hogy azzal a két szereplővel, akikhez ezek a bizonyos csavarok köthetőek valami nincs rendben, a magam részéről erre a végkifejletre egyik esetben sem számítottam. S ennél nagyobb pozitívumot nem is nagyon érhet el egy ilyen karakterű film. Ami a szereplőket illeti: Josh Duhamel eddig általában a pimasz, nőcsábász rossz fiút hozta a filmjeiben, most egy kétgyerekes, felelősségteljes özvegy apukát alakít, amely látszik, hogy még nagyon új a számára (de azért próbálkozott). Julianne Hough-t pedig kedveltem a Mindörökké rock-ban, a többi filmjében viszont, amelyet eddig láttam nem győzött meg túlzottan, a Menedék esetében talán sikerült kicsit megmutatnia egy újabb arcát (mondjuk szerintem ő még jó darabig benne fog ragadni ebben a "szexi, új csaj vagyok a városban" skatulyában). David Lyons pedig ügyesen váltott a jó zsaruból valami megszállott üldözőbe. Összességében tehát egy izgalmakkal teletűzdelt romantikus film, amely ügyesen adagolja a feszültséget és a fordulatokat. Kellemesen csalódtam benne.

dailyfilmsan   2019. 01. 25.

Sokat gondolkodtam a film során hogy mi fog a filmből kikerekedni. Csavaros és eléggé kriminalisztikus hogy a romantikus részekkel együtt egyensúlyban legyen az egész és nézhető legyen. De ami nagyot lökött a vélményemen az a vége. Nagy kulcsjelenettel zárult és ettől a kulcsjelenettől igazán jó. Nekem külön tetszett hogy nem csak egy csipi-csöpi romantikus filmet kaptam az időmért cserébe hanem egy bűnüldözés részleteit is. Tetszett és bátran ajánlom bárkinek, még annak is aki nem nagyon rajong a romantikus filmekért.

hsanya182   2016. 10. 30.

Izgalmas meneküléssel kezdődik. Julianne Hough új életet kezd, de a sötét lezáratlan múltja kísérti őt. A történetben inkább több romantikus rész található, új szerelem stb... Nagyon szép képek és zenék vannak a filmben, szép hatást kelt, és mindezek mellett a múlt sötét foltjai döbbenetes feszültséggel tünnek majd fel. Érdemes megnézni.

MP170506   2016. 02. 03.

Szerintem a könyv sokkal jobb, mint a film, sajnos nagyon gyengére sikerült. Van benne némi izgalom, de inkább a romantika dominál. A színészek átlagosak.

Mimi Kirkland
Mimi Kirkland
David Lyons
David Lyons
Jon Kohler
Julianne Hough

A film alapjául szolgáló regényben Katie hosszú szőke haját változtatja rövid barnára, míg a filmben barnából lesz szőke. Alex kislányának a neve pedig Kristen, míg a filmben Lexie.

(ArpiHajdu és Réci )

Katie szerepét felajánlották Keira Knightleynak, aki azonban inkább a Szerelemre hangszerelve (2013) című filmet választotta helyette.

Ez a film Nicholas Sparks azonos című regénye alapján készült. Ez a nyolcadik olyan film, ami valamelyik Nicholas Sparks regényből készült.