Nicholas Sparks 1965. december 31.-én született a nebraskai Omahaban. Édesapja Patrick Michael Sparks professzorként dolgozott, míg édesanyja Jill Emma Marie szemész-asszisztensként. Két testvére van: egy bátyja, Michael Earl és egy húga, Danielle, aki 33 évesen életét vesztette (2000). Az író testvére emléke előtt tisztelgett a Séta a múltba című regényével. Családja római katolikus vallású, felmenői német, angol, cseh és ír származásúak.
Gyermekkorában nagyon sokat költöztek, így alig volt... több » Nicholas Sparks 1965. december 31.-én született a nebraskai Omahaban. Édesapja Patrick Michael Sparks professzorként dolgozott, míg édesanyja Jill Emma Marie szemész-asszisztensként. Két testvére van: egy bátyja, Michael Earl és egy húga, Danielle, aki 33 évesen életét vesztette (2000). Az író testvére emléke előtt tisztelgett a Séta a múltba című regényével. Családja római katolikus vallású, felmenői német, angol, cseh és ír származásúak.
Gyermekkorában nagyon sokat költöztek, így alig volt nyolc éves, amikor maga mögött tudhatta Minnesotát, Los Angelest, Grand Islanden-t és Nebraskát. Végül a család 1974-ben a kaliforniai Fair Oaksban telepedett le.
A Bella Vista Gimnáziumban fejezte be középiskolai tanulmányait, majd a Notre Dame Egyetemen tanult tovább - ösztöndíjas hallgató volt. 1988-ban diplomázott le az egyetemen, pénzügy szakon. Ugyanebben az évben ismerte meg későbbi nejét, Cathy Cote-ot. Egy évvel később az oltár elé vezette kedvesét, majd Sacramentóban telepedtek le.
Az egyetem szeretett volna egy kiadónál dolgozni vagy iskolai végzettségét kamatoztatni, de sajnos egyik sem sikerült. Ott próbált meg boldogulni, ahol tudott, így dolgozott ingatlanközvetítőként, pincérként, telefonos értékesítőként.
1990-ben Billy Millsszel együtt írták az A Lakota Journey to Happiness and Self-Understanding című könyvet, melyet több kiadó is piacra bocsátott. A kiadást követő években közel 50 000 példány kelt el a könyvből. Ez adott ihletet Sparks-nak, hogy írjon. A későbbiekben megjelenő művei legnépszerűbb kortárs romantikus írók közé emelték. Műveinek megfilmesítését Luis Mandoki kezdte el az Üzenet a palackban című filmmel 1999-ben. Erre a sorsra jutott a Séta a múltban, a Szerelmünk lapjai, az Éjjel a parton, a Kedves John, Az utolsó dal, a Szerencsecsillag, a Menedék, a Vissza hozzád és a Hosszú utazás is.
(hszpp)