Ismael szellemei

Ismael szellemei

Les fantômes d'Ismaël

A történet központjában egy filmes áll, akinek az élete valóságos örvénybe kerül, amikor felbukkan egykori szerelme.

(ps)

Mathieu Amalric
Szabó László
Alba Rohrwacher

2018.03.08 marklar

Egy kicsit erőltetettnek éreztem ezt a filmet. Ezek a nagy életmegfejtős beszélgetések van, amikor működnek a filmvásznon, de most nekem nem igazán jöttek át a dialógusok mélységei, pedig alapvetően nyitott vagyok az ilyen jellegű mozikra. Valahogy a... Több

2018.03.07 demonkiller45

Őszintén szólva én sokkal többet vártam volna ettől a filmtől. Nem volt az az Oscar gyanús alkotás már az előzetes alapján sem, igazán mély, tartalmilag kidolgozott történetre számítottam, de én kissé csalódtam. Valahogy nem annyira átélhető az egész számomra, pedig abszolút volt potenciál a a koncepcióban.

2018.03.03 luba323

Nekem általában bejön ha a thriller és a romantikus műfajt vegyítik, lásd a Dupla szeretőt, ami engem teljesen lenyűgözött, és ebben az évben amit az a film meg tudott csinálni, megcsinálta. Magasan volt a léc, de azért nem annyira, hogy az Ismael sz... Több

A film összbevétele 102 510 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 753 642 forintot termelt. A hazai mozik összesen 659 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Arnaud Desplechin és Mathieu Amalric immáron hatodik alkalommal dolgozott együtt.Szerző: hp

Az Összeveszésem története... után második alkalommal dolgozott együtt Marion Cotillard és Arnaud Desplechin.Szerző: hp

Ez Marion Cotillard és Louis Garrel második közös filmje. Az első a A Hold földjéről volt. Szerző: hp

A film mind a négy szereplője, Charlotte Gainsbourg, Mathieu Amalric, Marion Cotillard és Louis Garrel is elnyerte már a francia Oscar-nak is nevezett César-díjat. Szerző: hp

(2018. 03. 12.)
Az a fajta művészfilm, amiben a szereplők sétálnak a tengerparton, és a múltjukról, valamint a titkaikról folytatnak mély – illetve mélynek szánt – beszélgetéseket. 50/100 Több