sammy88   2020. 08. 30.

Pont annyit tud amennyit akar

Sem a könyv sem a film nem küzd díjakért, nem az volt a célja szerintem, hanem egy sikeres történetet filmvászonra vinni. Nos, ez szerintem sikerült, nem voltak nagy elvárásaim, nem is csalódtam. Megnéztem. Ennyi.

ArpiHajdu és Réci   2016. 04. 30.

Ez a film elrabolt közel két órát az életemből. Szenvedés volt, kínomban nevettem, még viccnek is rossz volt ez az egész. A két színészen látszódott, hogy nem igazán bírták egymást a forgatás során, így azok az erotikus jelenetek is kritikán alulira ... több»

indingo   2018. 01. 20.

A könyvet nem olvastam a véleményemet úgy írom és nem is kaptam hozzá kedvet. Az egész történet nevetséges a elejétől a legvégéig. A párbeszédek gyengék és üresek, nem szólnak semmiről. Sokszor felnevettem a film közben. Amikor a szerződés pontjait t... több»

Bogi87   2016. 05. 27.

Először a könyvet olvastam, ami egyáltalán nem tetszett. A filmet csak azért néztem meg, mert kíváncsi voltam rá, mit hoznak ki belőle. Szerintem a film jobb lett, mint a könyv.

GedyPapa Nézhetetlen  2017. 03. 06.

Nem az a legnagyobb hibája a filmnek, hogy szörnyű és mentes bármiféle mondanivalótól. Az teszi igazán vállalhatatlanná, hogy tinédzserek milliói nézték meg, akik számára a szexuális erőszak a világ legtermészetesebb dolgává válik. Egy olyan társadal... több»

Orosz István   2016. 05. 28.

Szerintem egy abszolult beteg történet. Nézhetetlen nincs semmi története,nincs mondanivalója. Az aranymálna díj valóban jogos tulajdonosa. Beteges nagyon a történet, megmerem kockáztatni nem épp elméjű aki ezt kitalálta gondolok én a könyv írójára, vagy nagyon beteg sexuális vágyai vannak.

dailyfilmsan   2017. 12. 19.

Fúúha.... Hát én olvastam a könyvet a történet ez de még is más Anastasia nagyon le lett öregítve egy diplomázó nő helyett kapunk egy középkorúnak kinéző csajt aki csak egy fokkal játszik jobban mint az alkonyatos Kristen. De még így is jóbb mint Mr... több»

Rita Ora
Eloise Mumford
E.L. James
Victor Rasuk
Jamie Dornan

A film összbevétele 569 651 467 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 488 661 651 forintot termelt.

2016-ban megkapta a legrosszabb filmnek járó Arany Málna-díjat.

(GedyPapa)

A színészek állítólag öt nap alatt tanulták meg a szövegeiket.

A híres író, Bret Easton Ellis is szerette volna megírni a film forgatókönyvét, végül azonban más lett a befutó. Méghozzá az a Kelly Marcel, aki a Banks úr megmentése című filmhez írt scriptet.

Michael De Luca és Dana Brunetti producerek az írónő javaslatára kerültek be a stábba.

A forgatások eredetileg 2013 novemberében kezdődtek volna, de kétszer is eltolták a dátumot.

A filmet Vancouverben forgatták, holott a történet máshol játszódik.

A regény szerzője sosem járt Seattle-ben, sem Portland-ben, ahol a történet zajlik, az írónő a Google Street View-ból nézte ki az utcákat, amiről írt.

Az Universal Pictures 5 millió dollárért szerezte meg a megfilmesítési jogot.

Emilia Clarke azért utasította vissza a főszerepet, mert a meztelenkedés nem fért bele nála.

Lucy Hale mindent megtett volna a főszerepért, de nem őt választották végül.

Közeledik Valentin-nap. Mozikban A szürke ötven árnyalata. Aki esetleg nem tudná: A virág és a bonbon már nem divat, a kötözős szex a menő. több»

Nem bíztatok senkit, hogy rohanjon a moziba A szürke ötven árnyalatára – maximum egy unalmas délutánon javasolt. több»

A Szürke 50 árnyalata filmváltozatának van két tagadhatatlan pozitívuma. A tökéletes helyen van vége (bár ha jól tudom sajnos lesznek folytatásai), illetve a Videodrome kúró-kínzó-kamráját a felső tízezer “játszó szobájaként” sikerül behoznia multiplexeinkbe. Long live the new flesh! több»