ArpiHajdu és Réci   2016. 04. 30.

Ez a film elrabolt közel két órát az életemből. Szenvedés volt, kínomban nevettem, még viccnek is rossz volt ez az egész. A két színészen látszódott, hogy nem igazán bírták egymást a forgatás során, így azok az erotikus jelenetek is kritikán alulira sikerültek. A barátnőm javaslatára néztem meg, hogy azután szidhassam. Mást nem is lehet tenni vele.

indingo   2018. 01. 20.

A könyvet nem olvastam a véleményemet úgy írom és nem is kaptam hozzá kedvet. Az egész történet nevetséges a elejétől a legvégéig. A párbeszédek gyengék és üresek, nem szólnak semmiről. Sokszor felnevettem a film közben. Amikor a szerződés pontjait tárgyalják, amikor a pali elkezdi fonogatni a csaj haját vagy elfenekeli, de a csúcspont - és nem úgy - az a bugyiszagolgatós jelenet volt. Sok értékelhető nincs a filmben, talán egy-két dalt tetszett. A szexjelenetek nem beindítóak voltak, hanem kínosak. A sikerét a szado-mazos jeleneteknek köszönheti, mert jaj de izgalmas, de az egész film egy álomvilág a multimilliomos szexmániásról és a halk szavú egyetemistáról, aki a film elején még úgy öltözik, mint egy ötvenes könyvmoly - bocsánat a korosztálytól. Hatásvadász a története, a női korosztálynak célozva. Az Anastasia meg Christian neveket, meg mintha egy be nem mutatott Disney filmből szették volna. A Grey-Steel nevekről már ne is beszéljünk. És ebből a roppant érdekes történetből trilógia készült.

GedyPapa Nézhetetlen  2017. 03. 06.

Nem az a legnagyobb hibája a filmnek, hogy szörnyű és mentes bármiféle mondanivalótól. Az teszi igazán vállalhatatlanná, hogy tinédzserek milliói nézték meg, akik számára a szexuális erőszak a világ legtermészetesebb dolgává válik. Egy olyan társadalomban, ahol a szexuális bűntények igen magas számban vannak jelen egy ilyen film és könyv kombináció mégis sikeres tud lenni..

Bogi87   2016. 05. 27.

Először a könyvet olvastam, ami egyáltalán nem tetszett. A filmet csak azért néztem meg, mert kíváncsi voltam rá, mit hoznak ki belőle. Szerintem a film jobb lett, mint a könyv.

Orosz István   2016. 05. 28.

Szerintem egy abszolult beteg történet. Nézhetetlen nincs semmi története,nincs mondanivalója. Az aranymálna díj valóban jogos tulajdonosa. Beteges nagyon a történet, megmerem kockáztatni nem épp elméjű aki ezt kitalálta gondolok én a könyv írójára, vagy nagyon beteg sexuális vágyai vannak.

Rita Ora
Eloise Mumford
E.L. James
Victor Rasuk
Jamie Dornan

Közeledik Valentin-nap. Mozikban A szürke ötven árnyalata. Aki esetleg nem tudná: A virág és a bonbon már nem divat, a kötözős szex a menő. több»

Nem bíztatok senkit, hogy rohanjon a moziba A szürke ötven árnyalatára – maximum egy unalmas délutánon javasolt. több»

A Szürke 50 árnyalata filmváltozatának van két tagadhatatlan pozitívuma. A tökéletes helyen van vége (bár ha jól tudom sajnos lesznek folytatásai), illetve a Videodrome kúró-kínzó-kamráját a felső tízezer “játszó szobájaként” sikerül behoznia multiplexeinkbe. Long live the new flesh! több»

A film összbevétele 569 651 467 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 488 661 651 forintot termelt.

2016-ban megkapta a legrosszabb filmnek járó Arany Málna-díjat.

(GedyPapa)

A színészek állítólag öt nap alatt tanulták meg a szövegeiket.

(ArpiHajdu és Réci )

A híres író, Bret Easton Ellis is szerette volna megírni a film forgatókönyvét, végül azonban más lett a befutó. Méghozzá az a Kelly Marcel, aki a Banks úr megmentése című filmhez írt scriptet.

(ArpiHajdu és Réci )