A szürke ötven árnyalata (2015)

Fifty Shades of Grey

Eloise Mumford
E.L. James
Victor Rasuk

Gyorvik   2022. 05. 04.

Mindenki vegye számításba, hogy ez a film egy nagyon szűk szubkultúra számára készült. A cannes-i darabokhoz szokott nézőközönség számára nem ajánlott.

GedyPapa Nézhetetlen  2017. 03. 06.

Nem az a legnagyobb hibája a filmnek, hogy szörnyű és mentes bármiféle mondanivalótól. Az teszi igazán vállalhatatlanná, hogy tinédzserek milliói nézték meg, akik számára a szexuális erőszak a világ legtermészetesebb dolgává válik. Egy olyan társadal... több»

ArpiHajdu és Réci   2016. 04. 30.

Ez a film elrabolt közel két órát az életemből. Szenvedés volt, kínomban nevettem, még viccnek is rossz volt ez az egész. A két színészen látszódott, hogy nem igazán bírták egymást a forgatás során, így azok az erotikus jelenetek is kritikán alulira ... több»

JRD   2022. 03. 07.

Koppintás vagy eredeti ...

Egy újabb szupcsiprodukció mely a kasszákat célozta meg a perverz szex ígéretével. A lány zavaróan savanyú, halk szavú játéka aztán ráébresztett arra, hogy Melanie Griffith színésznő lánya. (Innen ez a bárgyú tekintet!) (Bár Dakota Johnsont nem tartom rossz színésznőnek de ez a szerepválasztás részéről tévedés volt.) Jamie Dornan , ha hinni lehet a filmberki pketyiknek nagyon rákészült a szerepre. De feleslegesen. Egy biztos. A hírnevet Johnson és a Grey-t alakító színész is megszerezték ezzel a szereppel. Viszont folyamatosan kattogtam azon, hogy én ezt a filmet már valahol láttam és az sokkal jobb is volt. Aztán egyszer csak beugrott. A titkárnő!!! [email protected]! A titkárnőőőő! James Spader és Maggie Gyllenhall főszereplésével. És ez egy 2002-es film. Szóval jogos a kérdésem. Vajon a könyv 2011-es premier kiadása mennyire eredeti ötletet takar? Vagy netán nem bevallva, de A titkárnő ihlette meg a történetet? Hogy meg fogom e még nézni? Még szép! Attól, hogy rossz film még vannak benne nyami jelenetek. Nézd meg és döntsd el magad! Szóval! Titokban filmet nézők, szexuális fantáziára fel és jó szórakozást!

indingo   2018. 01. 20.

A könyvet nem olvastam a véleményemet úgy írom és nem is kaptam hozzá kedvet. Az egész történet nevetséges a elejétől a legvégéig. A párbeszédek gyengék és üresek, nem szólnak semmiről. Sokszor felnevettem a film közben. Amikor a szerződés pontjait t... több»

Bogi87   2016. 05. 27.

Először a könyvet olvastam, ami egyáltalán nem tetszett. A filmet csak azért néztem meg, mert kíváncsi voltam rá, mit hoznak ki belőle. Szerintem a film jobb lett, mint a könyv.

Orosz István   2016. 05. 28.

Szerintem egy abszolult beteg történet. Nézhetetlen nincs semmi története,nincs mondanivalója. Az aranymálna díj valóban jogos tulajdonosa. Beteges nagyon a történet, megmerem kockáztatni nem épp elméjű aki ezt kitalálta gondolok én a könyv írójára, vagy nagyon beteg sexuális vágyai vannak.

A film összbevétele 569 651 467 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 488 661 651 forintot termelt.

2016-ban megkapta a legrosszabb filmnek járó Arany Málna-díjat.

(GedyPapa)

A színészek állítólag öt nap alatt tanulták meg a szövegeiket.

A híres író, Bret Easton Ellis is szerette volna megírni a film forgatókönyvét, végül azonban más lett a befutó. Méghozzá az a Kelly Marcel, aki a Banks úr megmentése című filmhez írt scriptet.

Michael De Luca és Dana Brunetti producerek az írónő javaslatára kerültek be a stábba.

A forgatások eredetileg 2013 novemberében kezdődtek volna, de kétszer is eltolták a dátumot.

Közeledik Valentin-nap. Mozikban A szürke ötven árnyalata. Aki esetleg nem tudná: A virág és a bonbon már nem divat, a kötözős szex a menő. több»

Nem bíztatok senkit, hogy rohanjon a moziba A szürke ötven árnyalatára – maximum egy unalmas délutánon javasolt. több»

A Szürke 50 árnyalata filmváltozatának van két tagadhatatlan pozitívuma. A tökéletes helyen van vége (bár ha jól tudom sajnos lesznek folytatásai), illetve a Videodrome kúró-kínzó-kamráját a felső tízezer “játszó szobájaként” sikerül behoznia multiplexeinkbe. Long live the new flesh! több»