A boldogság íze

A boldogság íze

Smagen af sult

Dánia fővárosában, Koppenhágában található a Malus nevű étterem, amely egy igazi gasztroszentéllyé vált az elmúlt évek során. Az éttermet egy házaspár vezeti, aki mindent képesek feláldozni annak érdekében, hogy éttermük elnyerje a Michelin-csillagot.

Maggi antropológus, különös érzéke van az… Több

Ország: Svédország, Dánia
Premier (HU): 2021.11.11. | Telekom TVGO (2022.03.17.)
Forgalmazó: Vertigo

KULCSSZAVAK

2021.11.12 ofszet

Igazából Nikolaj Coster-Waldau miatt néztem meg a filmet, nagyon kíváncsi voltam az ő alakítására, és nem csalódtam, csak épp ez a sztori nem volt annyira ütős nekem.

2021.11.11 Zsolt

Bár összességében tetszett a film, valahogy nem igazán maradt meg bennem.

A film összbevétele 36 663 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 1 525 840 forintot termelt. A hazai mozik összesen 1 848 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Christoffer Boe rendező a legtöbb általa rendezett filmnek maga írja a forgatókönyvét (Rejsen, Kill, Beast, Európa képek stb.). Nem volt ez másként A boldogság ízével kapcsolatban sem. Szerző: csd

Christoffer Boe korábban három évvel ezelőtt rendezett utoljára nagyjátékfilmet. A szóban forgó produkciót, A 64-es betegnaplót Magyarországon is bemutatták a mozik.Szerző: csd

Flora Augusta mozifilmes debütálása, korábban csak egy tévésorozat egy epizódjában, valamint egy rövidfilmben volt látható kisebb szerepben.Szerző: csd

A film egyik főszerepét alakító Nikolaj Coster-Waldau az HBO Trónok harca című sorozatával vált szélesebb körben ismertté.Szerző: csd