Szédülés

Vertigo

2015.03.31 trueblood

Hitchcock mindegyik filmjében ott van egy ,,megmagyarázhatatlan" hangulat amit nagyon kevés rendezőnek sikerült eddig megvalósítania. Még el sem kezdődik a történet, már beindul valami a néző agyában. Ez a filmje is nagyon jóra sikerült, sajnálom hogy manapság kevés az ilyen rendező aki ennyire hatással lenne a befogadóra.

2017.10.20 lord777

Szerintem a mestertől a Psycho, A kötél, Hátsó ablak, Észak-északnyugat sokkal jobb filmek. Ez kicsit elbukik a színészi alakításokon, és mintha sokkal inkább a látványra menne, mint a történet feszültségére. Nem a legjobb Hitchckock film.

2015.10.05 Zsombi

Egy szép színes film noir, csodálatos álomszekvenciákkal, a feszültség is tökéletesen van felépítve, nekem ez a kedvenc Hitchcock filmem. Nem beszélve a frenetikus színészi alakításokról, ami mind a férfi, mind a női főszereplőnél is csak úgy süt a vászonról.

2017.10.16 michal

Hitchcock egyik legködösebb, legálomszerűbb filmje. Rejtélyes, gyönyörű zoomokkal és szédüléses jelenetekkel, nagyon tetszik James Stewart és Kim Novak párosa is. Az egyik legjobb suspense film ever.